Elsősorban a jó hírekre figyeltek ma hajnalban Ázsiában. Tegnap a várnál jóval kedvezőbb adat jelent meg az amerikai munkaerőpiacról (az ADP jelentése szerint a várt 180-190 ezerrel szemben 214 új munkahely létesült februárban az Egyesült Államokban). Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed gazdasági helyzetjelentése, a Bézs-könyv a gazdasági aktivitás növekedéséről számolt be a világ legnagyobb gazdaságában (ha nem is teljesen egyértelműen pozitív a kép). Egyre valószínűbbnek tűnik mindemellett, hogy megvalósul OPEC terve az olajkitermelés januári szinten történő befagyasztásáról. A piacon uralkodó nyugodtabb hangulatot jelzi, hogy a VIX index – amely a volatilitást méri – az idén a legalacsonyabb szintjére ért.
A vezető indexek Hong Kong kivételével mérsékelt, de határozott emelkedést mutattak. Közép-európai idő szerint reggel 7 órához közeledve a japán Nikkei 1, a Shangai Composite 0,68 százalékos pluszban, a hongkongi Hang Seng 0,26 százalékos mínuszban járt.
A nap hátralévő részében számos adatközlés befolyásolhatja majd a piaci mozgásokat: elsősorban hangulatjelentések, illetve kereskedelmi adatok érkeznek.
A londoni Markit Economics februári szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexeket közöl Némegországról, az eurózónáról és az Egyesült Államokról. Az európai statisztikai hivatal, az Eurostat az eurót használó országok kiskereskedelmi forgalmának januári adatait teszi közzé. Az USA-ban a szokásos csütörtöki munkanélküli adat mellett a januári tartós fogyasztási cikk rendelésekről lesz statisztika.
Szerdán a főbb amerikai tőzsdék kis emelkedésekkel zárták a napot
A keddi nagy emelkedés után szerdán az európai tőzsdék is visszavettek a lendületből. A nap végén mérsékelt elmozdulásokat mutattak az előző napi záráshoz képest:
emelkedett
csökkent.
A gyűjtőmutatók közül
emelkedett.
A Budapesti Értéktőzsde a nagy európai piacoknál jobban teljesített: a vezető részvényindex,
A piaci mozgásokat az innen elérhető adatok segítségével tudja követni.