A képviselők Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter javaslatára 117 igen szavazattal, 57 nem ellenében fogadták el a társasági és az osztalékadóról, valamint a sportról szóló törvények ezt tartalmazó módosítását.
Az új szabályozás szerint a támogatók a fővárosi önkormányzat és a Magyar Olimpiai Bizottság közös tulajdonában lévő nonprofit zrt. igazolása alapján vehetik igénybe az adókedvezményt, amelynek mértékét és felhasználási módját az előadóművészeti szervezetek, filmalkotások és látvány-csapatsportok támogatásánál már alkalmazott tao-törvény szabályozza. Ez alapján a javaslat rögzíti, hogy
a támogatás 25 százaléka elismert költség, és nem növeli az adóalapot.
„Nem egészen világos, miért kellenek ezek a trükkök” – mondta az Origónak Dénes Ferenc sportközgazdász. Szerinte, ha kormányzati szempontból fontos az olimpiai pályázat, akkor ezeket az összegeket közvetlen állami támogatásként oda kellene adni. „Ha valóban közcélról van szó, ha pedig nem, akkor nem kellene engedni, hogy a vállaltok az adójukat erre költsék” – mondta a szakértő.
Az USA-ban az olimpiai mozgalomnak nagyon erős civil háttere van: sportolókhoz, egyetemekhez, illetve az olimpiai bizottságokhoz kapcsolódóan finanszíroznak olimpiai felkészüléseket, részvételeket – Dénes Ferenc ezt tartja a jó iránynak, hiszen ezek mögött valóban civil kezdeményezések állnak.
A közgazdász szerint bármit is állít a taóról a kormány, „hiába csűrik, csavarják a szavakat, ez közpénz”.
Az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának kezdeményezésére az elfogadott szöveg kimondja, hogy az olimpiai pályázat lebonyolítójának szánt támogatásoknál nem kell alkalmazni a költségvetési támogatásokra vonatkozó törvényi rendelkezéseket.
A képviselők kikötötték továbbá, hogy a támogatást csak a köztartozással nem rendelkező cégek vehetik igénybe, a pályázatot lebonyolító társaságnak pedig a 2017 végéig egy éven belül be kell fizetnie a költségvetésnek a fel nem használt támogatást.