Hornung Ágnes az állami tévé M1-es csatornáján beszélt erről. Mint mondta, a befektetők köre megváltozik, ha a háromból minimum két hitelminősítőnél a befektetésre ajánlott kategóriába kerül az ország. Szélesedik a befektetői kör,
jobb kondíciókkal lehet az államadósság finanszírozását megvalósítani, ezzel csökkenhetnek a költségek.
A felminősítés a forint árfolyamát is erősítette.
A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő döntésének okai közül az államtitkár kiemelte a folyamatosan csökkenő államadósságot, az alacsony hiánycélt, a kedvező adóbevételeket, illetve külső mutatókat, valamint a bankszektor pozitív helyzetét.
A Fitch Ratings péntek késő este, az európai és az amerikai piaci zárások után Londonban bejelentette, hogy visszaemelte a befektetési ajánlású osztályzati sávba Magyarország államadós-besorolását. A másik két nagy hitelminősítő, a Standard & Poor's és a Moody's Investors Service egyelőre a befektetési ajánlású alapszinttől egy fokozattal elmaradó - "BB plusz", illetve "Ba1" - besorolással tartja nyilván a hosszú lejáratú magyar szuverén devizaadósságot, de a Moody's magyar osztályzatának kilátása pozitív, ami a felminősítés lehetőségére utal.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter első értékelése szerint meghozták az eredményt a kormány 2010-ben indított gazdasági átalakító intézkedései, a Fitch Ratings felminősítésében visszaköszönnek a legfontosabb területeken elért eredmények. Varga Mihály várakozásai szerint a másik két hitelminősítő is hasonlóképp dönthet, hiszen a három nagy többé-kevésbé együtt mozog, és
furcsának tartaná, ha az egyik intézmény minősítése jelentősen eltérne a másik kettőétől.
Makrogazdasági elemzők is valószínűnek tartják, hogy a Fitch Ratings után a Moody's is a felminősítés mellett dönthet július 8-án, de vannak, akik szerint a Standard & Poor's idén várhatóan nem változtat Magyarország besorolásán.