Újabb részletek kerültek elő a Panama-iratokként ismert dokumentumokból, amelyek egy panamai ügyvédi irodától kerültek a Süddeutsche Zeitung nevű német újsághoz, hogy egy nemzetközi újságírócsoport egy éven át kutassa az offshore szálakat. Magyarországon a Direkt36 vett részt a munkában.
Korábban Horváth Zsolt volt fideszes képviselőről derült ki, hogy parlamenti képviselősége alatt érdekeltsége volt egy offshore cégben. Az MSZP-s Boldvai László feleségének pedig egy svájci bankszámlás offshore cége volt.
Matolcsy György jegybankelnök unokatestvére 2009 és 2010 között volt tulajdonosa a Sunjoy Development nevű, a Brit Virgin-szigeteken bejegyzett cégnek. Erről Szemerey azt mondta a Direkt36-nak, hogy egy Európán kívüli technológiai fejlesztésbe akart beszállni, ehhez kellett a cég. Később hazai elfoglaltságai miatt kiszállt ebből az érdekeltségből.
Szemerey azt is állította, hogy unokatestvéreinek nem szokott elszámolni üzleti ügyeiről, így Matolcsy György sem tudhatott a cégről.
Csányi Sándor elmondta, hogy egy vitorlás katamarán fenntartásához kellett az offshore cég. Az OTP-elnök szerint megszokott, hogy az ilyen hajók személyzetének egy része EU-n kívüli országokból érkezik, és a hajó uniós vizeken kívül is mozog,
ezért szintén nemzetközi gyakorlat, hogy az üzemeltetést offshore (a hajózási hagyományok miatt lehetőleg brit joghatósághoz kapcsolódó) cég végzi
– írja a Direkt36.
Egy másik bankvezér, Spéder Zoltán is érintett az offshore-ügyekben. A kiszivárgott iratok szerint két cégnél is meghatalmazottként szerepelt. Az egyik, a Whitestone International Seychelle-szigeteki társaság.
Ez a cég éveken át tulajdonosa volt az Indexet is kiadó CEMP-nek.
Spéder a lapnak azt állította, hogy nem ő volt a Whitestone tulajdonosa. Spéder a Novum Asset Managementtől is meghatalmazást kapott. A lapnak Spéder mindkét cégről azt mondta, hogy nem volt tulajdonos, és a meghatalmazás felhasználásával nem történt semmilyen tranzakció.
Gattyán György egy nevadai trustot hozott létre a Panama-iratok tanúsága szerint. A lap szerint azért, hogy bevándorlóként letelepedhessen az Egyesült Államokban. Az iratokból az is kiderült, hogy Gattyánnak 6,5 milliárdot érő háza volt Los Angelesben.