Mégsem vizsgálta Magyarország államadós-besorolását a Moody's:
a jelenlegi osztályzat egy fokozattal elmarad a befektetésre ajánlott kategóriától,
ezt pedig legközelebb már csak november elején módosíthatja a hitelminősítő. A Standard & Poor's szeptember közepén, a Fitch Ratings pedig november közepén vizsgálja felül Magyarország minősítését.
Magyarország adósbesorolása a három nagy nemzetközi hitelminősítő közül csak a Fitchnél van a befektetésre ajánlott kategóriában.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón bejelentette, hogy
változik a kormány szerkezete:
a kormány munkája ugyanis két kormánykabinetbe tagolódik, lesz
Mindkettőt miniszter vezeti majd, de nem minisztériumok, hanem témák összpontosulnak majd a kabinetekbe. A cél az, hogy hatékonyabbá váljon a kormányzás.
A két miniszteriális kabinet formális testület lesz, így döntéseket is hoz majd, jelentette ki Lázár János.
A kisvállalkozások 60 százaléka, a mikrovállalkozásoknak pedig 48 százaléka javasol bruttó 100-150 ezer forintos fizetést a pályakezdőknek. Ennél alacsonyabb összeget a kisvállalkozások 9 százaléka, a mikrovállalkozásoknak pedig 7 százaléka, ennél nagyobbat 30, illetve 28 százalék ajánl kezdő fizetésként, derült ki a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. friss felméréséből.
Májusban 14,2 százalékkal volt magasabb a román nettó és bruttó átlagbér a 2015. májusinál, közölte a román országos statisztikai intézet. Májusban 2063 lej (144 820 forint) volt Romániában a nettó átlagbér, a bruttó átlagbér értéke elérte a 2853 lejt (200 280 forint).
2015 májusához képest mindkettő 14,2 százalékkal nőtt.
Összehasonlításképpen, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint Magyarországon áprilisban 256 ezer forint volt az átlagbruttó és családi adókedvezménnyel együtt 177 ezer körül az átlagnettó, ez 2015 elejéhez képest 6,1 százalékos emelkedés volt.
A nagy érdeklődés és a rendelkezésre álló forrás kimerülése miatt az észak-alföldi régióban 2016. július 4-én határozatlan időre fel kellett függeszteni a pályázatot, közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.
Az Otthon Melege Program eddig
közel 17 milliárd forint összértékben biztosított támogatást,
aminek köszönhetően mára több mint 85 ezer háztartás energiahatékonysága javult.
3000 milliárd forint marad a családoknál 2010 óta a kormányzati intézkedések miatt, ezt mondta Tamásné Czinege Csilla, a Nemzetgazdasági Minisztérium hatósági és felügyeleti ügyekért felelős helyettes államtitkára. Ebből
származott.
Eddig csaknem 4 millió adóbevallást dolgozott fel a Nemzeti Adó-és Vámhivatal.
Tavalyhoz képest ötvennel többen szereztek adóköteles jövedelmet. Az adóbevallásokat a NAV már feldolgozta, de még körülbelül 20 ezer bevallás javítása zajlik.
Szabályellenes a magyarországi élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohánytermék-értékesítést terhelő adó, az Európai Bizottság véleménye szerint az árbevételtől függő progresszív díjszerkezeten alapuló két adóügyi intézkedés sérti az uniós állami támogatási szabályokat.
A Fővárosi Törvényszék július 12-13-14-re kitűzte az első tárgyalási napokat a Quaestor-ügyben, a végzés alapján a jövő héten megkezdődhet az eljárás büntetőbíróság előtti tárgyalási szakasza.
Lemondott a takarékszövetkezeti integrációs szervezet igazgatósága és felügyelőbizottsága, vagyis távoztak az Index-tulajdonos Spéder Zoltán emberei a takarékszövetkezeti integráció vezetéséből. Az új tisztségviselőket a július 18-ai közgyűlésen választhatják meg. A szervezet alapszabályába átvezették az integrációs törvény változásait, és rögzítették az alapszabályban, hogy az igazgatósági üléseken a jegybank képviselője állandó meghívottként, tanácskozási joggal vesz részt. Bártfai-Mager Andrea postaügyért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős kormánybiztos azt mondta, hogy lezárult az integráció egy szakasza. Az új kormánybiztost a hét elején nevezte ki a miniszterelnök a nyugdíjba ment Németh Lászlóné helyett, de Bártfai-Mager Andrea felettese nem Lázár János lesz, hanem közvetlenül Orbán Viktor miniszterelnök. Bártfai-Mager Andrea az elmúlt öt évben a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának volt a tagja, oda Rogán Antal jelölte.
Az év eleji kivárás után a második negyedévre a magánerős építkezők és a fejlesztők is aktivizálódtak a lakáspiacon. Májusban több mint a duplájára, 1400 fölé emelkedett az új építési engedélyek száma az előző év hasonló időszakához képest, írta csütörtökön a Világgazdaság a KSH adataira hivatkozva.
A Társaság a Lakásépítésért, Lakásfelújításért Egyesület szerint az idén 10-15 ezer új lakás építése kezdődhet meg.
A kormányzati szektor első negyedévi egyenlege 11 milliárd forint, a GDP 0,1 százalékának megfelelő többletet mutatott, ami 301,6 milliárd forinttal, GDP-arányosan 3,6 százalékponttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál.
A kiskereskedelmi forgalom májusban a nyers adat szerint 6,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, naptárhatástól megtisztítva a növekedés 5,7 százalék volt.
Az ipari termelés volumene 2016 májusban 9,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, közölte első becslése alapján a KSH. Az első negyedévben mindössze 0,3 százalékkal emelkedett az ipari kibocsátás a múlt év azonos időszakához képest, az áprilsi 5,4 százalékos növekedés után a májusi adat már jóval biztatóbb második negyedévi teljesítményt vetít előre.
A fogyasztói árak átlagosan 0,2 százalékkal alacsonyabbak voltak júniusban, mint egy évvel korábban, májushoz viszonyítva pedig átlagosan 0,2 százalékkal emelkedtek, jelentette a KSH. Az adat megfelel az elemzői várakozásoknak. Az előző hónaphoz viszonyítva negyedik hónapja emelkedtek az árak júniusban.
Az első fél évben a fogyasztói árak átlagosan 0,1 százalékkal emelkedtek.
euróban számolt értéke májusban az egy évvel korábbihoz képest. A 755 millió euró exporttöbblet 284 millióval nagyobb a tavaly májusinál, közölte a első becslése alapján a KSH.
Philip Hammond brit külügyminiszter szerint
viszonossági alapon meg lehet állapodni
a többi európai uniós tagállammal a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogainak biztosításáról. A tárcavezető szerint a brit kormány elismeri azt az életfontosságú hozzájárulást, amelyet a külföldi uniós munkavállalók nyújtanak a brit gazdaságnak.
A brit külügyminiszter az alsóház külügyi bizottságának meghallgatásán kijelentette, hogy
nem a parlament, hanem a brit kormány hatáskörébe tartozik a döntés
a kilépési folyamat elindításáról, vagyis a Lisszaboni Szerződés vonatkozó 50. cikkelyének aktiválásáról, de a kormány „még nincs abban a helyzetben", hogy a kilépési feltételekről érdemi tárgyalásokat kezdjen a társállamokkal, így a cikkely aktiválása sincs jelenleg napirenden.
A britek június 23-án döntöttek úgy, hogy kilépnek az Európai Unióból.
A brit jegybank szerint máris kezdenek valóra válni azok a kockázatok, amelyektől a brit EU-tagságról tartott népszavazás előtt tartani lehetett. A Bank of England helyzetértékelése szerint a június 23-ai referendum utáni egy hétben
a font 9 százalékkal gyengült,
és a font dollárárfolyamának rövid távú volatilitása a Bretton Woods-i árfolyamrendszer utáni időszakban még soha nem volt olyan nagy, mint most. Ráadásul a brit bankok részvényárfolyamai is zuhantak, átlagosan 20 százalékkal.
Maga a brexit nem volt meglepetés, erre lehetett számítani, de a következményei egyelőre beláthatatlanok, derült ki az Erste Befektetési Zrt. által szervezett háttérbeszélgetésen. A cég ügyfeleinek egyelőre inkább az óvatosságot és a kivárást javasolják.
Több ezer brit vállalatvezető kapott levelet Párizsból, amelyben magasztalják a francia főváros pénzügyi előnyeit. A brexitnépszavazás után ugyanis
Franciaország is igyekszik magához csábítani a szigetország vállalkozásait.