A forint árfolyamával kapcsolatos kérdésekre úgy reagált, hogy a piaci kereslet-kínálati folyamatok alakítják ki az árfolyamot,
a jegybanknak nincs árfolyamcélja.
Elsődleges az inflációs cél elérése, melynek érdekében tud még lépéseket tenni az MNB.
Virág Barnabás a külföldi jegybankok élénkítő programjaival kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a nagy jegybankok átfogó programjai – például a mennyiségi könnyítések, illetve a negatív kamatok – a gazdasági növekedés élénkítése terén nem hozták a várt eredményeket.
A megnövekedett pénzmennyiség ugyanis nem lépett ki a pénzügyi rendszerből, hanem a pénzügyi eszközárak emelkedését eredményezte.
Az MNB ezzel szemben rekord alacsony szintre süllyedő alapkamat mellett célzott programokkal – mint például a Növekedési Hitelprogram – sikeresen segítette a gazdasági bővülést és az árstabilitás elérését.
Mint elmondta: a globális válsággal számos, korábban általánosan elfogadott alapvetés, illetve közgazdasági kapcsolat érdemben megváltozott. Kiemelte: az infláció kapcsán fontos mélyebben megérteni az olyan tényezőket, mint a demográfia változása, vagy épp az ázsiai gazdaságoknak a globális kereskedelemben betöltött nagyobb szerepe.
Virág Barnabás hangsúlyozta, hogy
a hitelösztönzés egyre fontosabb feladata a jegybanknak, mert a kis- és középvállalkozások nem jutnak kellő mértékű finanszírozáshoz sok helyen.