Tegye fel magának ezeket a kérdéseket, amint felébredt:
Ezzel elkezdi rangsorolni a feladatait, a fontosra koncentrál a többi előtt.
Mindannyian tudjuk, mi a különbség a mély és a sekélyes munka között. Belefér időnként az utóbbi is, multitaskingtól a közösségi médiás lötyögésen át a videójátékokig, de a tartalmas feladat megérdemli, hogy az összes többi elé sorolják. Minél hamarabb nekilát, annál jobb, ideális esetben 2-4 órával az ébredés után.
Nincs vita, az agyunk egyszerűen szuperszámítógép. Táplálja naponta valami újdonsággal: tanuljon. Mindegy, hogy beiratkozik könyvtárba, hogy természetfilmeket néz, hogy szombatonként scrabble-csatákat szervez-e a barátaival. Az a lényeg, hogy naponta csiszolja az elméjét. Nagyon hálás nehézség, és az egyetlen mellékhatása a napról napra szélesebb látókör.
Akár napi 30 percet, akár heti két-három alkalommal 1-1,5 órát, csak előnyét fogja látni. Részletezhetnénk a mentális frissességtől a könnyebb koncentráción át az egészséges alakig és a nyugodt alvásig, mindenben segít. Töltse fel magát energiával egész napra.
Jegyezzen fel 10 új ötletet minden este. Az Entrepreneur szerint az első 6 szinte azonnal az eszébe jut az embernek, a maradék 4 már kicsit megdolgoztatja. De nagy lendületet ad a reggelnek, hogy van mire alapozni a napi feladatait. Próbálja ki.
fejezze is be. Ha egy ötlet eszébe jutott, biztosan nem véletlenül. Amikor egy tervet saját erőből megvalósítunk, az valóságos dopaminbomba az agynak. És igazi önbizalomfröccs. Nagyon könnyű rákapni. Így lesz egyre proaktívabb és kreatívabb, így fekszik le elégedetten és kel fel hatalmas életkedvvel. Nap mint nap.