A legjobban Ausztria teljesített közel 800 millió euró értékű üzletkötéssel, ami az összes befektetési volumen 67 százalékát tette ki. A többi régiós országban a befektetési volumen jóval elmaradt a 2015-östől. Míg Magyarországon 2015-ben összesen közel 76 millió euró értékű befektetési tranzakció köttetett a szállodaiparban, addig ez a szám 2016-ban csupán 27,5 millió euró volt.
A régiós hotelpiac minden mutatója növekedést mutatott. Az ide látogató turisták száma jelentősen nőtt, így a kihasználtság meghaladta a válság előtti mértéket, 69 százalékról 72 százalékra emelkedett.
Idén várhatóan további
négyezer szobával bővül majd a kelet-közép-európai régió fővárosaiban a szállodai kapacitás. Várhatóan Budapesten és Varsóban indul majd a legtöbb fejlesztés.
Prága kivétel, hisz ott csak limitált mértékű új fejlesztés valósulhat meg, a hotelfejlesztésre alkalmas telkek hiánya miatt.
Bár a növekedés 2017-ben várhatóan kissé visszaesik, a befektetési piac a fejlettebb nyugat-európai területekhez képest továbbra is erős marad. Egyre több befektetés történik majd az olyan kevéssé fejlett piacokon, mint Bukarest és Szófia.
A befektetési aktivitás leginkább Magyarországon, Romániában lesz jelentős 2017-ben,
ahol jelentős ingatlanok cserélnek majd gazdát – közölték.