Furulyás Ferenc, a JLL ügyvezető igazgatója szerint jelenleg több mint 120.000 m2-nyi új irodaterület fejlesztése zajlik, és számos projekt van startra kész állapotban.
A "Váci úti folyosó" jelenleg Budapest legnagyobb és legnépszerűbb irodai részpiaca, mely a budapesti iroda állomány több mint egynegyedét jelenti.
A több mint 900.000 m2 modern iroda koncentrálódik a területen, így méretét tekintve majdnem kétszer akkora, mint az utána következő Pest-Központ-Dél részpiac. A Váci út mindig is az ingatlanfejlesztők egyik kedvenc célpontja volt; az elmúlt 5 évben a Budapesten átadott irodák 45 százaléka, több mint 160.000 m2 korszerű műszaki paraméterekkel kivitelezett irodaterület található a Váci úti folyosón, és egyedülálló módon a részpiac állományának ötöde 5 évnél korszerűbb épület.
Az irodaállomány dinamikus növekedése tovább folytatódik a következő években is, a várható fejlesztések között szerepel a Promenade Gardens, az Agora Budapest, a GTC White House, a Balance Building & Loft, az Advance Tower és az Átrium Park irodaház második fázisa is.
A terület nemcsak az ingatlanfejlesztők, hanem a vállalatok, bérlők körében is népszerű. Az elmúlt 5 évben majdnem 600.000 m2 irodaterületre írtak alá bérleti szerződést a folyosón és tavaly minden harmadik négyzetméter bérbeadott iroda Váci úti irodaházban volt. Furulyás szerint a technológiai fejlődés felgyorsulása, illetve a demográfiai trendek alakulása komoly változásokat hoz a vállalatok szervezeti struktúrájában és az irodák szerepében, illetve funkciójában.
A szakember szerint néhány éven belül a virtuális valóság az irodai munka mindennapos segítőjévé válik, az irodák fő funkciója pedig az lesz, hogy teret adjanak az alkalmazottak és külsős tanácsadók, szabadúszók közötti együttműködésnek és innovációnak. A fenti vízió a Váci úti részpiacon részben megvalósult, hiszen
a bérlők már okos irodaépületekben is bérelhetnek irodákat.
Nyul Zoltán, a BKK stratégiai és innovációs igazgatója szerint a kerület tömegközlekedési infrastruktúrájának a fejlesztésén túl tervezik a zöldfelületek újragondolását és az akadálymentesítést. A kerületet érintő kerékpáros és gyalogos forgalommal kapcsolatos elképzelések között
újabb MOL bubi állomások szerepelnek, és 20 helyszínen tervezik legalább 200 férőhelyes kerékpártámaszok létrehozását.
Az útfelújításon belül rendezett zöldfelület nagysága elérte a 32.000 m2-t és közel 24.730 cserjét ültettek a fővárosban.