Napi mélypontján
az északi-tengeri Brent könnyűolaj augusztusi szállításra már csak 45,63 dollárba került,
hordónként 1 dollár 28 centes, 2,73 százalékos veszteségben forgott az Intercontinental Exchange londoni jegyzésében.
Utoljára tavaly november 15-én volt ilyen alacsony az ár, nagyjából két héttel azelőtt, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellen kívüli más nagy olajexportőr országok megegyeztek kitermelésük napi 1,8 millió hordós csökkentésében.
A New York-i árupiac elektronikus kereskedésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate
(WTI) amerikai könnyűolajfajta a kedd délután kifutó júliusi kontraktusokban napi minimumán 42,93 dollárba került,
1 dollár 27 centtel, 2,88 százalékkal csökkent az ára. Tavaly november 14. óta nem volt ilyen olcsó a WTI.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék ára több mint 15 százalékkal csökkent azóta, hogy az OPEC-tagállamok, Oroszország és más nagy olajexportáló országok megállapodtak a kitermelést korlátozó megállapodás június végén lejáró hatályának kilenc hónappal történő meghosszabbításáról.
A Morgan Stanley amerikai bankcsoport elemzői azzal magyarázták az árak csökkenését, hogy
a friss adatok egyáltalán nem biztatóak. Az olajkészletek, ideértve a nyersolajat és a feldolgozott olajtermékeket, napi egymillió hordóval emelkedtek az első negyedévben
a fejlett országokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), Kína és az OECD-hez nem tartozó más jelentős ország körében.
Az OPEC növelte kínálatát májusban, miután Líbiában és Nigériában - e két országra nem vonatkozik a kitermeléscsökkentési megállapodás - jelentősen emelkedett a kitermelt olaj mennyisége. Az OPEC 11 tagállama és az olajkartellen kívüli további 11 nagy olajexportőr ország (Azerbajdzsán, Bahrein, Brunei, Egyenlítői-Guinea, Kazahsztán, Malajzia, Mexikó, Omán, Oroszország, Szudán és Dél-Szudán) decemberben állapodott meg abban, hogy az októberi szinthez képest január 1-jétől együttesen napi 1,8 millió hordóval fogják vissza a kitermelést fél éven keresztül. Az egyezség hatályát május 25-én hosszabbították meg 2018 márciusának végéig.