A thaiföldi vízügyi- és halászati hatóság legutólsó adatai szerint a dél-kelet-ázsiai államban
1,2 millió krokodilt nevelnek, hozzávetőlegesen ezer farmon.
Ezek közül soknak van saját krokodil-vágóhídja és a hüllő páncélját lenyúzó speciális részlege. Ez azért fontos, mert az állatnak szinte minden porcikáját feldolgozzák és értékesítik, bőréből elsősorban méregdrága luxuscikkek készülnek.
A 35 éve alapított Sri Ayuthaya krokodilfarm a legnagyobb az országban,
hiszen területén 150 ezer állatot nevelnek.
Tulajdonosa elmondása szerint regisztráltak a CITES-nál, vagyis a washingtoni egyezmény nemzetközi szervezeténél. Egyébként ez a kormányközi egyezmény azért jött létre az 1970-es években, hogy ellenőrzött keretek közé szorítsa a nemzetközi állat- és növénykereskedelmet és óvja a védett fajokat.
A Sri Ayuthaya farm így legálisan exportálhat az általuk nevelt, veszélyeztetett sziámi folyami krokodilokból előállított termékeket. A tulajdonos szerint a farm egyfajta gyárként működik, hiszen az állattartás mellett vágnak is krokodilokat, feldolgozzák, majd csomagolják a terméket. Legnagyobb vásárlójuk Kína.
A legtrendibb és a leginkább státuszszimbólumnak tartott dolog a női Birkin kézitáska, amelyet a francia énekesnő-színésznőről neveztek el. A képen látható modell ára nagyjából 80.000 thaiföldi baht, mintegy 2350 amerikai dollár. A nagyobbacska krokodilbőrből készült táskák viszont már 200.000 baht körül mozognak, vagyis olyan 5900 dollárt kóstálnak.
Az állatok húsa sem megy veszendőbe, hiszen ritka csemege, árulják is kilónként 300 baht-ért. Sokkal értékesebb ennél a krokodilok epehólyagja és vére, amelyet tradicionális ázsiai gyógykészítmények előállításához használnak, ezek ára is a kilónként ezer dollár fölött mozog.