Az intézményben, ami 25 új munkahelyet teremt, szoftverfejlesztő mérnökök dolgoznak, az elérhető álláshelyek közül eddig tizennégyet töltöttek be.
Rainer Heining, a budapesti szoftverfejlesztő központért is felelős globális IT vezető kifejtette: a központnak a gyártás gerincét képező gyártásvezérlő rendszer (Manufacturing Execution System – MES) szoftverfejlesztése (kódolás, tesztelés, dokumentáció) és szoftvertámogatása a feladata nemzetközi szinten. A magasan képzett szakemberekből álló csoport napi 14 órán keresztül rendelkezésre áll, hogy a világ minden időzónájában működő Continental egységek számára elérhető legyen a szoftverfejlesztő központ.
A Continental közölte,
azért választották a fejlesztés helyszínének Budapestet, mert a fővárosi gyárban csaknem ezer technológiai folyamatot csatlakoztattak a MES rendszerhez,
és ezt akarják majd az itt dolgozó szakemberek segítségével globálisan továbbfejleszteni.
A Continental világszerte technológia fókuszú vállalatként működik, számos tevékenysége kapcsolódik a digitalizációhoz, és az intelligens gyártási rendszerekhez, valamint folyamatosan invesztál IT infrastruktúráiba. Ennek a globális folyamatnak a része a budapesti gyárban megnyílt gyártási rendszereket támogató szoftverfejlesztő központ.
A Continental a világ egyik vezető autóipari beszállítója, forgalma 2016-ban elérte a 40,5 milliárd eurót, a cégcsoport több mint kétszáz ezer alkalmazottat foglalkoztat 56 országban.
Magyarországon hat gyárral egy gumiabroncs logisztikai és kereskedelmi központtal van jelen és a bérelt munkaerővel együtt mintegy nyolcezer munkavállalót foglalkoztat.