A herceg egy olyan dinasztia sarja, amelynek eredete a keresztes háborúkig vezethető vissza, mára viszont az LGT Group, vagyis a szupergazdagok magánbankjának feje. Az LGT értéke idén 64 százalékkal nőtt, és több mint négyszerese az Euro Stoxx Banks Indexnek – ez részben a nettó eszközállomány 10 százalékos növekedésének köszönhető.
Ez 1,7 milliárd dollárral – 4,36 milliárd dollárra – növelte a liechtensteini herceg nettó saját vagyonát,
valamint a 444-edik helyre repítette őt a Bloomberg 500-as listáján.
A család a 12. században szerzett földtulajdonokból alapozta meg gazdagságát, ma már Ausztriában találhatóak mezőgazdasági termőföldjei, valamint fakitermelői, amelyek összértéke nagyjából 100 millió dollár – ez viszont elmarad a többi európai királyi család földtulajdona mögött.
Az LGT – amely a legnagyobb családi tulajdonú bank – 2016-ban 152,1 milliárd svájci frankot kezelt, míg egy évvel korábban még csak 129,3 milliárdot.
II. János Ádám 1989-ben, apja halála után vette át a trónt, és lett a világ egyik legrégebbi nemesi családjának vezetője.
Svájcban a St. Gallen-i Egyetemen szerzett oklevelet, majd apja jóváhagyásával átszervezte a család vagyonát, felszámolta a veszteséges vállalkozásokat és
ügyfélközpontúbbra változtatta a pénzügyi rendszert, ami ma már leginkább milliárdosokra és szupergazdagokra koncentrál.
Az európai uralkodói családok között a második leggazdagabb II. Albert monacói herceg.
Az 55 éves méltóság vagyona egymilliárd dollárra tehető, számos ingatlana található Franciaországban és Monacóban, valamint érdekeltséggel rendelkezik a Monte Carlo Resort and Casinóban is.
II. Albert 2006-ban megalapította a Prince Albert II of Monaco Foundationt, amely fenntartható és etikus projekteket támogat világszerte. Az alapítvány három fő területre: a klímaváltozásra és megújuló energiák fejlesztésére, az állat- és növényvilág sokféleségének fenntartására, valamint a vízgazdálkodásra koncentrál.
A brit királynő, II. Erzsébet csupán a harmadik leggazdagabb az európai királyi családok sorában, személyes vagyona 280 millió dollár – méghozzá azért, mert a monarchia vagyonának nagy része a brit alattvalókat illeti meg.
A holland királyi család feje, Vilmos Sándor a negyedik leggazdagabb uralkodó Európában.
A holland király és családjának vagyona becslések szerint 172,8 millió dollár értékű
– a Shell olajvállalat részvényesei –, de a családi vagyon ennél sokkal nagyobb is lehet, mivel nem kötelező nyilvánosságra hozniuk az adatokat.
XVI. Károly Gusztáv svéd király a leggazdagabb uralkodó a skandináv államok koronás fői közül, becslések szerint 36,2 millió dollár saját vagyonnal rendelkezik. XVI. Károly Gusztáv 1973-ban vette át az uralkodást, nagyjapja halála után – édesapja, Gusztáv Adolf svéd királyi herceg még trónra lépése előtt meghalt.