Néhány évtizede még nem – vagy csak alig – léteztek azok a nagy szilícium-völgyi vállalatok, amelyek ma már uralják az egész világot.
Elsőre azt gondolnánk, hogy a növekedésük hosszú folyamat, ám ha az elmúlt tíz évet vizsgáljuk, már akkor is szembetűnő, hogy mennyire maguk alá gyűrték a világot a techóriások.
Míg 2006-ban egyedül a Microsoft volt az, amely befért a legnagyobb öt cég közé, addig napjainkra csak a számítástechnikai szektor képviselteti magát az élmezőnyben. Ez tökéletesen látszik a visualcapitalist.com ábráján is.
Persze ez nem jelenti azt, hogy az egykor az élen álló márkák nem növekedtek vagy összementek volna, hanem a bővülés mértéke olyan mértékű volt az informatikai vállalatoknál, hogy megelőztek mindenkit.
Jó példa erre a Microsoft, amely 2006-ban 62 milliárd dolláros értékkel vezette a listát.
A 2017-es rangsorban ez csak a 14. helyre lenne elég.
A Microsoft azonban a techcégek gyorsaságával bővült, és jelenleg is a harmadik helyen áll 143,2 milliárd dolláros cégértékkel.
A top100 cég értéke összesítve 2017-ben 3600 milliárd dollár volt.
A legértékesebb száz vállalat értéke összesen nagyobb, mint a német GDP,
ami a világ 4. legnagyobb gazdaságának számít.
A techcégek száma a világ legértékesebb 100 márkája között 23, ugyanannyi, mint ahány pénzintézet található az élvonalban. A BrandZ top100-as listáján 12 kínai vállalat is található, ez a szám 2008-ban még csak négy volt.