Érdemes olyan "küldetést" választani magunknak, amely közel áll hozzánk és sokat jelentene nekünk a célba érés. Ha valóban az álmainkat követjük, akkor kevésbé sajnáljuk a befektetett energiát és időt. Ráadásul jóval kevesebb az esély arra, hogy feladjuk, mintha egy olyan dolog után futnánk, amiben nem hiszünk igazán, tanácsolja Jonathan Gilinski, a CapsCanada ügyvezető igazgatója és a Capsuline alapítója.
A vállakozó szerint, ha könnyen feladjuk a harcot, valószínűleg nem azt csináljuk, amit valóban szeretnénk.
A legsikeresebb emberek második ismertetőjegye, hogy folyamatosan, már a kezdetektől a cél lebeg a szemük előtt. Hiszen legyen maga az út bármilyen rögös is, a várva várt eredmény közeledése mindvégig motivál majd minket.
"Naponta három kérdést teszek fel magamnak. Egy: mit akarok? Kettő: miért akarom? Három: ma mit vagyok hajlandó tenni azért, hogy hamarabb elérjem?"
- magyarázza LeNae Goolsby, az Infinite Health társalapítója és az Empowered Medicine TV alapítója.
Az üzletember úgy véli, ha az álmokat szenvedély táplálja, az már fél siker, de ha kitartás és áldozatkészség is társul hozzá, akkor akár borítékolható is az eredmény.
A kitartás fejlesztését a szeretettel kell kezdeni. Amikor a munkánk már a szenvedélyünkké válik, már nem is érezzük akkora áldozatnak azokat a lemondásokat vagy változásokat, amelyeket meg kell hoznunk a céljaink érdekében.
"Amikor elhatároztam, hogy lefutom a maratont, kizártam az életemből mindent, ami csökkentette a teljesítményemet. Amikor belevágtam a vállalkozásba, megszakítottam a kapcsolatot mindenkivel, aki nem támogatott és nem hitt bennem"
- meséli Sweta Patel, a Silicon Valley Startup Marketing alapítója, aki cégével már több mint 200 induló vállalkozásnak és nagyvállalatnak segített a siker elérésében.
Gary Vaynerchuk, a VaynerMedia alapítója és vezérigazgatója, illetve a könyveladási listákat négyszer is vezető "Crushing It! című köny szerzője szerint a siker egyik legfontosabb szabálya, hogy kitartásunk mellé egy jó nagy adag türelem is társuljon.
Nem szabad feladni az álmainkat csak azért, mert nem válnak valóra azonnal
- mondja szakember.
Az 500 millió dolláros ingatlanpiaci birodalommal rendelkező értékesítési szakértő, Grant Cardone úgy véli, nem mindenkinél ugyanaz a "haditerv" hozza meg a várva várt sikert, így nyugodtan tegyünk meg olyan lépéseket az álmainkért, amelyekre mások nem lennének képesek.
Ha hajlandóak vagyunk kilépni a mások által húzott komfortzónából, olyan életet élhetünk, mint senki más
- mondja.
A kitartás gondolkodásmód kérdése is. A Douglas Elliman brókervezére, illetve a Teles Properties társalapítója, Peter Hernandez szerint a legjobb taktika, ha odafigyelünk a gondolatainkra, és a negatív vagy demotiváló felvetéseinket kigyomláljuk.
A hegymászás a legnagyobb lelki próbatétel. Már az is félelmetes, amikor a földről felnézünk, és szinte beláthatatlan az a magasság, ahol a csúcs van. A tudat, hogy fel is kell mászni, ugyanolyan ijesztő: a felfoghatatlan távolság és a hosszú idő, amit kínzó gondalatainkkal kell együtt töltenünk, embert próbáló
- mondja Trevor Chapman, aki már a több száz millió dollárt termelt sikeres vállalkozásaival. - „Mégis azt szeretem a legjobban, hogy nincs rövidített út, nincs más megoldás, a döntés pedig csak az enyém: vagy folyamatosan az egyik lábamat a másik után teszem, akár napokig vagy hetekig is, vagy feladom és visszafordulok".
Amikor végre elérjük a rég áhított cél, például nyélbe ütünk egy nagy üzletet vagy sikert sikerre halmozunk a frissen indult vállalkozásunkkal, nem állhatunk meg. A North Shore Holdings ingatlanbirodalom elnöke azonban nem ért egyet.
A siker adta erő és motiváció, valamint a cél élérése miatt felszabadult idő és energia kiválóan felhasználható egy újabb nagy kaland elkezdéséhez. Ez a kedvenc mondatom: jöhet a következő
- mondja Ken Lebovic.