A világon mintegy 36 millió dollármilliomost tartanak számon. Ez azt jelenti, hogy a Földön annyi embernek van legalább 250 millió forintnak megfelelő vagyona, mint amekkora Kanada teljes lakossága.
Kanada a világ 38. legnépesebb országa.
Szemléletes hasonlat az is, hogy nagyjából minden 200. ember ebbe a kategóriába esik, ami meglehetősen jó arány ahhoz képest, mint amire a hétköznapi ember elsőre gondolna.
Azonban a nagyon gazdagoknak is van egy szűk rétege, ők a dollármilliárdosok. A Forbes listája alapján ez már egy jóval elitebb kör, mindössze 2000 ember a tagja,
a magyarok közül csak Csányi Sándornak sikerült felkerülnie a listára.
A világ dollármilliárdosai a Föld lakosságának mindössze 0,000002039 százalékát teszik ki.
Talán senki nem lepődik meg azon, hogy a legtöbb szupergazdag az Egyesült Államokban él, számuk 565 - írja a Visual Capitalist.
Több mint százan élnek Kínában (319), Németországban (114) és Indiában (101).
A TitleMax infografikája a világ dollármilliárdosairól:
Nem meglepő, hogy a milliárdosok a világ nagyvárosai környékére koncentrálódnak, azonban ha a lakossághoz viszonyított arányokat is figyeljük, már meglepőbb képet fest a rangsor.
Ebben a tekintetben már Hongkong áll a legjobban, ahol minden 109 657. ember dollármilliárdos.
A 7 millió lakossal rendelkező városállamban 67 dollármilliárdos él.
A „hány emberre jut egy” dollármilliárdos lista élmezőnye:
Kína hiába áll az összesített rangsor második helyén, csak minden 4,3 milliomodik emberből lesz hipergazdag. Ennél is rosszabb az arány Indiában,
ott 1:13 millióhoz az esélye annak, hogy valaki egy dollármilliárdosba botlik bele az utcán.
Érdekesség, hogy a Földön több mint 100 olyan ország van, ahol egyetlen dollármilliárdost sem tudnak felmutatni, ilyen például Litvánia vagy Fehéroroszország is.
130-an vannak azok, akiknek a vagyona eléri a 10 milliárd dollárt, és egyedül Jeff Bezos mondhatja el magáról, hogy átlépte a 100 milliárd dolláros álomhatárt.