A konszolidált adózás utáni eredmény 19,2 milliárd forintra emelkedett tavaly az előző évi 9,5 milliárdról.
A vezérigazgató elmondta, hogy az eredményes működéssel párhuzamosan az MKB csoport tőkehelyzete tovább erősödött, a 2016-os 12 százalékhoz képest
2017-ben 15,7 százalékra nőtt a tőkemegfelelési mutató - tette hozzá.
Kiemelte azt is, hogy az MKB jelentős mértékben részt vett a Magyar Nemzeti Bank által indított hitelprogramokban, 9 százalék feletti részesedést ért el a növekedési hitelprogram (nhp) három fázisában, illetve a piaci hitelprogramban (php) túlteljesítette saját célkitűzéseit.
Balog Ádám elmondta: a 2016-os év az MKB sikeres megújításáról szólt, ennek eredményeképpen hat év után először vált nyereségessé a csoport, 2017-ben már erre a sikeres működésre alapoztak. Az MKB Bank vezérigazgatója elmondta: 2017 volt az első teljes olyan év, amikor a hitelintézet teljesen magánkézben működött.
Az MKB Bank vezérigazgatója kifejtette, hogy a lakossági piacon is bővült a csoport részesedése:
a lakáscélúhitel-folyósítás 140 százalékkal növekedett,
tavaly a lakossági üzletágban mintegy 37 milliárd forint lakáscélú hitelt helyeztek ki, az új személyi hitel-folyósítás megduplázódott, emellett a szegmensben ugrásszerű növekedésnek indult az új ügyfelek megszerzése is. Az új lakossági ügyfelek száma közel 40 százalékkal magasabb az előző évinél.
A bankcsoport privát banki üzletágban tovább erősítette piaci helyzetét a 2017-ben, a hitelintézet
2 ezer ügyfél több mint 420 milliárd forintnyi vagyonát kezelte, amely 80 milliárd forintos növekedés volt az előző évhez képest.
Ezzel a szektor három legnagyobb szereplőjének egyikévé vált az MKB - fűzte hozzá Balog Ádám.
Céljuk, hogy az MKB a jövőben is a hazai és a régiós bankrendszer egyik leginnovatívabb szereplője maradjon. 2017-ben több fejlesztéssel is elsőként jelentkeztek a piacon, így a FinTech Akadémiával, és startup programokat is indítottak - mutatott rá Balog Ádám.