A szabályozás e tekintetben kicsit kacifántos, de azért világos. A törvény szerint adómentesen az alábbi jegyek adhatók:
muzeális intézmény és művészeti létesítmény (kiállítóhely) kiállítására, színház-, tánc-, cirkusz- vagy zeneművészeti előadásra, közművelődési tevékenységet folytató szervezet által nyújtott kulturális szolgáltatásra.
Nem tartozik ide az a rendezvény, amelyre fel lehet használni a Szép-kártyák szabadidő alszámláján gyűjtött pénzt.
A felsorolásból viszonylag egyértelmű a múzeumi tárlat és a kiállítás. A színház, tánc vagy zeneművészeti előadások közös jellemzője, hogy azok élőszereplősek. Vagyis itt az a lényeg, hogy a szereplők kiállnak és előadnak valamit. Az mindegy, hogy hol teszik ezt, és az sem fontos, hogy mi a műfaj. Vagyis a stand up ugyanúgy egyfajta színielőadás, ahogyan a Bёlga zenekar koncertje is a zeneművészet része.
A közművelődési tevékenységet folytató szervezet által rendezett program egy kicsit összetettebb. Itt nem az a fontos, hogy mi az esemény maga, hanem az, hogy ki a szervező. A törvény szerint közművelődési tevékenység a polgárok iskolán kívüli, öntevékeny, önművelő, megismerő, kultúraelsajátító, művelődő és alkotó célú cselekvése, amely jellemzően együttműködésben, közösségekben valósul meg. Vagyis egy művelődési központ által szervezett vagy a faluházban működtetett táncház, klub, szakkör, ismeretterjesztő előadás is adómentes kulturális szolgáltatásnak tekinthető.
Ugyancsak közművelődés körébe tartozik az állatkert látogatása is, vagyis az állatkerti belépő is adható adómentesen. A mozi azonban nem számít közművelődésnek. Hiába néznénk Bergman filmeket napestig, ez a szabályozás szerint nem kulturális tevékenység, ezért mozijegyet, mozibérletet nem adhat a munkáltató adómentesen.