Tévedés lenne azt hinni, hogy ez egy kísérleti fázisban lévő gépezet:
Pepper 2014-ben került a piacra és már húszezer darabot eladtak belőle.
Mesterséges intelligenciával (MI) és hangfelismerő technológiával rendelkezik, elsősorban szállodákban, repülőtereken, üzletekben alkalmazzák. Bartha Levente, a Netlife Kft. ügyvezetője hangsúlyozta, hogy Pepper nem veszi el a munkát az emberektől, sokkal inkább kisegíti őket, főleg ebben a mai munkaerőhiányos világban.
A robot jelenleg 12 nyelven beszél, a magyart egyelőre tanulja. Szövegértése elsősorban a beszéd sebességétől és a háttérzajtól függ, a kiejtéstől viszont nem, sőt, a beszédhibások és a halláskárosultak is elboldogulnak majd vele.
A BME több mesterséges intelligenciával összefüggő kutatást futtat, ezek közül az AI4EU konzorciummal 20 millió eurós támogatást nyert el.
A 2019 januárjában induló projekt célja létrehozni egy olyan európai MI-platformot, amely elősegíti az innovációs folyamatokat és a technológia transzfert a kutatók és a gyakorlati felhasználás között. Kulcsfontosságú ágazatokat céloztak meg, mint a közlekedés, a feldolgozóipar vagy az egészségügy.
Az ipari partnerek között található a Philips, az Orange, az Allianz, az SAP, a Siemens, a Telenor és az ABB, a BME magyar partnere az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Cikkünk a Magyaridők.hu írása alapján készült.