Tovább csökkentették az élelmiszeripari középvállalkozásokat támogató kiírást, ezáltal közel 8 milliárd forinttal csökkent 31 milliárdra az elérhető támogatási összeg. Csökkent a beszállítói programokat támogató kiírás és a GINOP-1.2.3 KKV-kat támogató beruházási kombinált kiírás is 3,6, illetve 4 milliárd forinttal.
Szintén tovább csökkent a vállalatirányítási rendszerek bevezetését támogató pályázat összege 5 milliárd forinttal (GINOP-3.2.2), noha erre a kiírásra eddig 1400-an jelentkeztek. A Via Credit szerint jelentős növekedés már nem várható a jelentkezők számában, így a forrásátcsoportosítás várhatóan folyamatos lesz ennél a kiírásnál. Az 1400 jelentkezőből egyébként csak 500-an kaptak támogatói döntést eddig. A keretelvonás nem érinti a bírálat alatt lévő kérelmeket, bőven jut még számukra is a forrásból.
5,5 milliárddal csökkent a vállalati képző központok kialakítását célzó pályázat keretösszege is, ahol eddig összesen hárman jelentkeztek.
A fenti pályázatokból felszabadult pénzek egy részét a 0 százalékos hitelt igénylő kkv-k pályázhatják meg, a hitelprogram ugyanis a nagy érdeklődés miatt tovább növekedett.
A keretösszeg 60 milliárd forintról közel 80 milliárd forintra nőtt, amiből várhatóan újabb ezer kkv pályázhat sikeresen.
Szintén nőtt a GINOP-1.2.1-es, a kkv-k termelési kapacitásainak bővítését célzó keretösszeg, 9 milliárd forinttal 129 milliárdra. Ezzel várhatóan már minden 2017 év elején jelentkező és a kiírás feltételeinek megfelelt pályázó pénzhez jut.
7,9 milliárdot kapott még az IPAR 4.0 mintaalkalmazások kiírás és a kiemelt növekedéssel rendelkező kkv-kat támogató kiírás is.
Az innovációs pályázatok közül a GINOP-2.2.1 Versenyképességi és kiválósági együttműködések kiírás keretösszege nőtt 6 milliárd forinttal, amire november 12-ig lehet jelentkezni
mindazoknak, akik rendelkeznek a felhíváshoz kapcsolódóan kiállított kutatási, fejlesztési és innovációs szakpolitikai támogató véleményével.