Ezzel a lépéssel egy több mint 200 éves történetnek szakad vége, ugyanis a család 1815-ben kezdte meg üzleti tevékenységét az osztrák fővárosban, Bécsben.
Az Alsó-Ausztriában található 7 ezer hektáros erdőt (ami 20-szor akkora, mint a New York-i Central Park) a Prinzhorn Holding vásárolja meg a Bloomberg értesülései szerint. Története elég kalandos volt, hiszen Ausztria náci megszállása idején a németek elkobozták a Rothschildoktól, s az eredeti területnek csak egy részét kapta vissza család a második világháború után.
A Rothschildok osztrák ágának karrierje egyébként meredeken ívelt felfelé az 1800-as években, hiszen amellett, hogy a birodalom első számú hitelezői voltak, néhány évtized leforgása alatt az ország legnagyobb földbirtokosaivá is váltak.
A család egyik tagja, Albert a saját korában, azaz az 1910-es években Európa leggazdagabb emberének számított.
Az ausztriai Rothschildok vagyoni helyzetét az 1930-as gazdasági világválság roppantotta meg, a tulajdonukban álló bank csődbe ment. A következő nagy csapást a náci megszállás mérte rájuk.
A világháborút követően vagyonukat részben visszakapták, ám az örökösök már egyre kevesebb időt töltöttek Ausztriában. Az utolsó Rothschild a Creditanstalt bankban dolgozott 1997-ig, ezt később az Unicredit felvásárolta. A bank ikonikus bécsi központjában jelenleg bevásárlóközpont működik.