A Facebook beismerte, hogy valóban folytat ilyen kísérletet önkéntesekkel. Korábban is volt már példa hasonlóra, akkor az Onavo Protect nevű VPN szolgáltatást használták arra, hogy megfigyeljék a felhasználók szokásait. Állítólag ez hatalmas segítség volt a közösségi oldal számára és ennek köszönhetően időben tudták észlelni a feltörekvő oldalakat.
A Facebook Research hozzáférést biztosít az önkéntesek üzeneteihez, e-mailjeihez, a böngészési történetükhöz, de még az Amazonos vásárlásaik listáját is el kell küldeniük a vállalat számára.
Az alkalmazásra azonban ugyanaz a sors várhat, mint az Onavora, amelyet tavaly kellett levennie a Facebooknak az App Store-ból, miután az Apple megállapította, hogy sérti az online piactér felhasználói feltételeit.
Akik részt vettek a Facebook Research használatában átlagosan 20 dollárt kaptak havonta, többségük pedig 13-25 év közötti fiatal volt.
Amennyiben az Apple úgy dönt, hogy a mostani Facebook adatgyűjtési kísérlet is sérti az App Store használatának feltételeit, akkor letilthatja az alkalmazást a piactérről.