Az ALDI 2008-as magyarországi piacra lépése óta kiemelt figyelmet fordít munkavállalóira, így a jelenleg mintegy 3500 főt foglalkoztató vállalat előnyben részesíti a részmunkaidőt mind a bolti dolgozók, mind a logisztika területén az áru-összekészítő munkatársak esetében. De a központi ügyvitel és igazgatás területén is számos asszisztens választja a részmunkaidős foglalkoztatást – jelzi a cég.
Az Emmi és a DUIHK közös kezdeményezése támogatja, hogy a munkavállalók élethelyzetéhez és igényeihez igazodó, rugalmas, családbarát munkaidő és a családsegítés legyen a személyzeti politika súlypontja.
A megállapodás alapot teremt a vállalatok és az Emmi közös tevékenységéhez a szabályozói keretfeltételek javítása érdekében,
a nyilvánosság számára pedig konkrét megoldásokat kíván bemutatni a hivatás és a család összeegyeztethetőségére.
Ennek keretében az Emmi a szabályozási feladatok kidolgozását végzi, valamint
megfelelő pénzügyi ösztönző eszközöket biztosít a munkavállalók és a vállalatok számára.
A vállalatok feladata a családbarát személyzeti politika kialakítása és alkalmazása, a rugalmas munkaidő-beosztás kidolgozása, illetve a családbarát munkahelyek infrastruktúrájának kiépítése.
A diszkontlánc jelzi, hogy mindezek alapján munkavállalóinak több ideje jut családjukra vagy szabadidős tevékenységekre.
A dolgozók is értékelik ezt a lehetőséget, hiszen
az üzletvezetőket leszámítva a bolti eladók közel 100 százaléka részmunkaidőben dolgozik.
A bérezés területén az áruházlánc a kezdetek óta arra törekszik, hogy olyan juttatási csomagot kínáljon, amely nemcsak a kiskereskedelemben, hanem más szektorokkal összehasonlítva is kimondottan versenyképes.
A vállalat tovább dolgozik azon, hogy a mostani megállapodás értelmében minél több lehetőséget nyújtson munkatársainak a munka és a család közötti egyensúly kialakításához és megtartásához.