Vadász György hangsúlyozta, a kis- és középvállalkozásokat
mindenképpen versenyhelyzetbe kell hozni.
Kedvezőnek tartja a szövetség elnöke, hogy a kormány a kkv-knál is meg kívánja teremteni a szolgáltatói infrastruktúrához, a tudomány eredményeihez való hozzáférést, amellyel eddig csak a multinacionális vállalatok tudtak élni. A szövetség elnöke szerint a kkv-fejlesztési program megvalósulásához nagymértékben hozzájárulhat, hogy a kormány
évente értékelni akarja az időarányos megvalósulást,
részletezve a teljesülést és a lemaradást.
Jó gondolat, hogy a kkv-programból adódó feladatok gondozására, figyelemmel kísérésére létrehoznának egy stratégiai tanácsadó testületet – tette hozzá.
Vadász György kiemelte, a készülő kkv-fejlesztési programban benne van az érdekképviseletek által szorgalmazott működési feltételrendszer könnyítése, például
a bérterhek enyhítésének folytatása,
mert csak így tudják a kkv-szektorban a további bérfejlesztést megoldani, a foglalkoztatást erősíteni, a munkavállalókat Magyarországon tartani.
A szövetség elnöke szerint segíti majd a kkv-k felzárkózását az adminisztráció további egyszerűsítése, például a szektor közbeszerzésen való részvételi lehetőségének könnyítése, a kisvállalkozói sajátosságokra jobban odafigyelő adórendszer kialakítása.
Egyetértenek azzal, hogy a kormány érzékelhetően segíteni kívánja a kkv-k digitális felzárkóztatását, a következő uniós fejlesztési ciklus gazdaságfejlesztésében pedig meghatározó szerepet szán a kkv-szektornak, és ösztönzi a nemzedékváltást a vállalkozások továbbvitele érdekében – mondta Vadász György.