A rajtaütések Frankfurtban, illetve hat másik német városban zajlottak, ezekben a szövetségi bűnügyi rendőrség, a hamburgi bűnügyi nyomozó hivatal és hat különböző regionális adóhatóság is részt vett.
A nyomozók célkeresztjében nyolc magánszemély áll, akik a Brit Virgin-szigeteken korábban működő németországi egység ügyfelei voltak.
Egy informátor azt mondta a Financial Timesnak, hogy legjobb tudása szerint egyik gyanúsított sem volt a Deutsche Bank alkalmazottja.
Németország legnagyobb hitelezője, a Deutsche Bank hangsúlyozta, hogy a vizsgálatok nem kifejezetten a szervezet ellen irányultak, csupán egyes személyek ellen.
A bank együttműködik az ügyészséggel és önként átadja az összes kért dokumentumot - hangsúlyozták.
„A rajtaütés a frankfurti nagy német hitelező pénzmosási gyanúja miatt tavaly november 29-én és 30-án lezajlott hasonló razzia folytatása" - nyilatkozta a frankfurti büntetőügyész. Tavaly novemberben több mint 170 tisztviselő kereste fel a Deutsche Bank központját és egyéb irodáit, egyaránt elbizonytalanítva az ügyfeleket és a befektetőket.
Ezt és az ezzel kapcsolatos későbbi híreket okolta a Deutsche Bank a tavalyi negyedik negyedévi veszteség kialakulásáért.
A mostani razzia - hat helyen - kiterjedt a gyanúsítottak otthonaira is, valamint négy könyvelőt és hat Hamburghoz kötődő vagyonkezelőt is felkerestek. Az egyének adócsalás gyanúja alatt állnak - nyilatkozta az ügyészség.
Úgy gondolják, hogy a Deutsche Bank egy korábbi leányvállalata támogatásával, a Brit Virgin-szigeteken rejtették el a befektetési bevételeket a német hatóságok elől, hogy elkerüljék az adófizetést.
A vizsgálat középpontjában álló kis Brit Virgin-szigetek-i egységet a Deutsche Global Trust Solutions később a Bermudához kötődő N.T. Butterfield & Son hitelezőnek értékesítette. A tranzakciót 2017 októberében jelentették be, és 2018 március végéig be is fejezték.
Forrás: Financial Times