A Budapesti Értéktőzsde május 21-i éves rendes közgyűlésén Patai Mihályt, az MNB frissen kinevezett alelnökét választhatják meg a tőzsde elnökének a tőkepiac-fejlesztés elősegítése érdekében. Az új elnök megválasztásával a Budapesti Értéktőzsde elnöki és vezérigazgatói pozíciói ismét szétválnak, a vezérigazgatói feladatkört a továbbiakban is a posztra 2016 januárjában kinevezett Végh Richárd látja el, aki 2017 márciusa óta az elnöki pozíciót is betölti.
A Magyar Nemzeti Bank, mint a BÉT minősített többségi tulajdonosa a gazdaságfejlesztés, a versenyképességi fordulat fontos eszközeként tekint a tőkepiacra.
Ezt példázza a BÉT elnöki poszt betöltésére vonatkozó javaslat is, amellyel a Budapesti Értéktőzsde magyar gazdaságban betöltött szerepének megerősítését kívánja támogatni a Magyar Nemzeti Bank.
Az MNB február végén publikálta 330 pontból álló versenyképességi programját, amely szerint a magyar tulajdonú kis- és középvállalatok termelékenységének javulását, átlagos méretének növekedését és külföldi piacokon való versenyképességének fejlődését – a bankrendszer hatékonyságának javítása mellett – a tőzsde és a vállalatikötvény-piac számottevő bővítésével támogatná.
Július 1-jén pedig vállalatikötvény-vásárlási programot indít a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogram néven, amelynek keretében 300 milliárd forint keretösszeg erejéig vásárol hazai székhelyű, nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó minősítéssel rendelkező kötvényeket. A piaci likviditás, illetve a transzparencia növelése érdekében a kibocsátóknak a kötvényeiket a forgalomba hozatalt követően 180 napon belül be kell vezetniük a Budapesti Értéktőzsde valamely kereskedési helyszínére.
A BÉT elnöki posztjára javasolt Patai Mihályt idén április 17-én nevezték ki a Magyar Nemzeti Bank alelnökének.
2006-tól MNB-alelnöki kinevezéséig az UniCredit Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója volt. Patai Mihály korábban, 2008 decembere és 2011 szeptembere között már betöltötte a Budapesti Értéktőzsde elnöki tisztét.