A budapesti GreenGo volt az a szolgáltató, amely 2016 végén elsőként vezette be az elektromos közösségi autózást Kelet-Európában. A kizárólag környezetkímélő és elektromos autókból álló flotta a kezdeti 45 járműről két év alatt 300-ra bővült.
A GreenGo felhasználóinak száma a két nagyobb versenytárs piacra lépése ellenére is emelkedik: ma nyolcszor annyian veszik igénybe az elektromos autóikat, mint az induláskor.
A szolgáltatás immár Prága utcáin is feltűnt, egyelőre teszt üzemmódban.
„Budapest után egy olyan városban szeretett volna szintén kizárólag elektromos járművekből álló flottát működtetni a GreenGo, amely a méret, a vásárlóerő és a piaci lehetőségek szempontjából is hasonló a fővárosunkhoz, nem mellékesen pedig elérhető távolságra van a magyarországi bázistól, ráadásul jó tanulságokkal szolgálhat a további terjeszkedéshez." – foglalta össze Michaletzky Bálint a GreenGo ügyvezetője.
A közel 1,3 milliós lakosú Prágában a tervek szerint 2019 utolsó negyedévében indítja el az itthonival szinte teljesen megegyező szolgáltatását a cég.
A szolgáltatás pontos részletei a tesztelést követően lesznek nyilvánosak.
Mi az a GreenGo?
A GreenGo egy 2016 novemberben indult budapesti autómegosztó szolgáltatás, amely máig az egyetlen kizárólag elektromos flottával működő szolgáltatás a fővárosban.
300 elektromos autókból álló flottájának járműveivel a felhasználók percalapú díjazás mellett egy mobilapplikációval tudnak kényelmesen közlekedni. A mobilapplikáción keresztül a felhasználók lefoglalhatják a nekik tetsző autót, választhatnak a töltöttségi szintjük alapján, ha nagyobb távolságra mennének, és folyamatosan nyomon követhetik az eltelt időt és a kapcsolódó költségeket.
Az applikációban a korábbi bérlések visszaellenőrizhetők, így teljesen transzparens a felhasználás és a számlázás.
A GreenGo, egy többmilliós egyéni befektetéssel szemben, amit egy elektromos autó megvásárlása jelent, már percenként 65 forinttól biztosítja, hogy bárki élvezze a városbarát és kényelmes elektromos autózás előnyeit.
A prágai GreenGo ügyvezetője Simon Capek lesz, akiről Michaletzky Bálint elmondta: „Európai és ázsiai több évtizedes regionális nagyvállalati igazgatói feladatok és tucatnyi sikeres termékbevezetés után Simon úgy döntött, hogy a helyi, innovatív megoldások mellé áll a tudásával. A fenntarthatóság és ennek megteremtése legalább annyira szívügye, mint nekem".