Németországban 2011 óta folyamatosan csökken a húsfogyasztás, azonban ennek ellenére az emberek így is meglehetősen sok húst esznek. Ennek visszaszorítására most a berlini kormány azt tervezi, hogy emeli a hús adóját.
A tervezet szerint a hús adója a jelenlegi 7 százalékról egészen 19 százalékra emelkedne.
A hús adója a németeknél rendkívül alacsony volt, hiszen az összes többi élelmiszer áfája 19 százalékos.
A környezetvédelmi aktivisták szerint elengedhetetlen, hogy az emberiség a jelenleginél sokkal kevesebb húst fogyasszon, hiszen ezzel lényegesen mérsékelni lehetne a klímaváltozás hatásait. Az állattenyésztés felel az emberiség által kibocsátott üvegházhatású gázok negyedéért, valamint a metángáz kibocsátás feléért. Ez azért is lényeges, mert a metán harmincszor több hőt képes csapdába ejteni, mint a széndioxid.
Néhány szakértő szerint azonban a hús megadóztatásával csak azt éri el a kormány, hogy az emberek még egészségtelenebbül fognak táplálkozni. Ha ugyanis drágul a hús, akkor a fogyasztók inkább a rosszabb, silányabb minőségű készítményeket vásárolják majd meg.
A kutatók egy része szerint szintén megoldást jelenthet az emberiség problémáira a rovarfogyasztás. Ahogy korábban megírtuk, az ehető rovarok piaca folyamatosan bővül, és akár 15-szörösére is nőhet 2021-ig.
A szingapúri Arcluster szerint jelenleg a világon az étkezési rovarok piaca 100 millió dollárosra becsülhető, ami az előrejelzések szerint öt év alatt 1,5 milliárd dollárosra növekedhet.
Bár a fejlett országokban egyelőre eléggé idegenkednek megenni a különböző legyeket, tücsköket és hernyókat, világszerte így is 2 milliárd ember fogyaszt rendszeresen ehető bogarakat.