Hatalmas rali volt a Kweichow Moutai részvényeinek piacán az elmúlt időszakban, most azonban vannak figyelmeztető jelek, amelyek szerint megfordulhat az eddigi tendencia. Tavaly október óta a cég részvényárfolyama 120 százalékkal emelkedett, amivel a piaci kapitalizációja mintegy 208 milliárd dollárra ugrott. Ezzel
a Kweichow Moutai a világ legértékesebb szeszesital-gyártójává, egyben Kína egyik legnagyobb tőzsdei vállalatává lépett elő.
Értékeltsége alapján olyan cégeket is megelőz, mint a PepsiCo vagy a Boeing - írja a Bloomberg elemzése.
Az idén a vállalat részvényei a folyamatos vételi nyomásnak köszönhetően nem kevesebb, mint 28 alkalommal közelítették meg mindenkori csúcsukat, miután a befektetők napjaink zavarosabbá váló tőzsdei viszonyai közepette biztonságos menedéknek tekintik a társaság papírjait.
Piaci elemzők azonban felhívják a figyelmet arra, hogy a cég részvényei ezen az árszinten nem számítanak olcsónak, hiszen
a jelenlegi ár az egy évre előretekintő eredmény közel harmincszorosa.
Nem beszélve arról, hogy ez az értékeltségi szint az elmúlt évtizedben minden alkalommal megálljt parancsolt a további áremelkedésnek.
A részvények körüli bizonytalanságot tovább fokozta a társaság legutóbb publikált harmadik negyedéves gyorsjelentése,
amely arról árulkodott, hogy az árbevétel csökkent az év elejéhez képest.
A helyzetet viszont bonyolítja, hogy ezek a kételyek nem tükröződnek az elemzői értékelésekben. Ugyanis a céget követő 42 elemzőházból csak kettő ajánlja eladásra a Kweichow Moutait. Az elemzői árkonszenzus pedig 8 százalékos árfolyam-emelkedést vetít előre az elkövetkező egy évre.
A további rali nem megalapozott
– vallja Allen Cheng, a Morningstar elemzője, aki eladásra javasolja a kínai szeszesital-gyártó papírjait.
A vállalat kétségkívül jó fundamentumokkal rendelkezik ugyan, de ez tükröződik a mostani árakban.
Más elemzők is úgy vélekednek, hogy a mostani értékeltség rövid távon nyomás alá helyezheti a papír árfolyamát. De azt is hozzáteszik, hogy a stabil gazdálkodás és a magas jövedelmezőség miatt a befektetők hamar visszapártolhatnak hozzá.
A társaság által gyártott, 53 százalékos alkoholtartalmú Flying Fairy likőr egyébként Kína nemzeti itala. A szeszesital-gyártás piacán tevékenykedő vállalatról lévén szó, a befektetők menekülő részvényként tekintenek a cég papírjaira gazdasági és geopolitikai feszültségek esetén. Rövid távon tehát indokolt az óvatosság, de hosszabb távon érdemes lehet odafigyelni ezekre a részvényekre.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.