Brókerbotrány: Tarsoly Csaba bűnös, 11,2 milliárd forintot kell fizessen

Tarsoly Csaba és társai a Fővárosi Törvényszéken az ellenük folyó Quaestor-per tárgyalásakor 2016 október 13-án

SENKI NEM JÁRULT HOZZÁ AZ ARCA KÖLÉSÉHEZ - KÉRLKEK KOCKÁZZÁTOK KI ŐKET... Tarsoly Csaba és társai a Fővárosi Törvényszéken auz ellenük folyó Q
Tarsoly Csaba és társai a Fővárosi Törvényszéken auz ellenük folyó Questor ügy tárgyalásakor 2016 október 13-án SENKI NEM JÁRULT HOZZÁ AZ ARCA KÖLÉSÉHEZ - KÉRLKEK KOCKÁZZÁTOK KI ŐKET...
Vágólapra másolva!
Megszületett a Fővárosi Törvényszék elsőfokú döntése a brókerbotrány néven ismerté vált ügyében. A bíróság első fokon 11,2 milliárd forint megfizetésére kötelezte Tarsoly Csabát a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. egykori cégvezetőjét.
Vágólapra másolva!

Megszületett az első olyan ítélet a Quaestor-ügyben, amely első fokon kimondta Tarsoly Csaba cégvezetői felelősségét a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vagyonvesztésében.

Az ítélet szerint első fokon

11,2 milliárd forint megfizetésére kötelezte Tarsoly Csabát,

a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. egykori cégvezetőjét a Fővárosi Törvényszék.

A Fővárosi Törvényszék indoklása szerint Tarsoly Csaba nem a hitelezők érdekeinek figyelembevételével látta el ügyvezetési feladatai.

Emiatt a követelések kielégítését legalább 11,2 milliárd forinttal meghiúsította, ezért a bíróság kötelezte az összeg megfizetésére. A pert a Quaestor felszámolója, a Kvantál Kft. indította, mely a hitelezők érdekeit képviselve arra törekszik, hogy a peres eljárások során a károk a lehető legnagyobb mértékben megtérüljenek.

Tarsoly Csaba és társai a Fővárosi Törvényszéken auz ellenük folyó Questor ügy tárgyalásakor 2016 október 13-án Fotó: Szabó Gábor - Origo

A jegybank 2015. március 10-én részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét

és felügyeleti biztost rendelt ki céghez a társaságnál észlelt szabálytalanságok miatt.

Előző este a Quaestor-csoport kötvénykibocsátó cége, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett.

Quaestor Fotó: Polyák Attila - Origo

A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Hruria Kft.

210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd forint fiktív kötvénykibocsátás lehet.

A kötvényeket a csoport értékpapír-kereskedő cége forgalmazta.

A Quaestor-ügyben a nyomozás 2015. március 11-én indult el, a Nemzeti Nyomozó Iroda március 26-án három embert gyanúsítottként hallgatott ki, majd őrizetbe vette őket üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!