„Nagyon sok még a homályos folt a kereskedelem körül, és ez befolyásolja a gazdasági növekedés előrejelzését" – mondta Adrian Zuercher, a UBS Global Wealth Management fő befektetési irodájának vagyonelosztási vezetője, hozzátéve, hogy
az Egyesült Államok és Kína közötti vámtarifák az egyik legfontosabb kockázati tényező.
De míg a gazdasági környezet jelenleg lassul, a globális növekedés jelentősen helyre fog állni 2020 második felében, különösen a negyedik negyedévben.
Az Egyesült Államok gazdasága valóban lelassult, és jó esélyt látunk arra, hogy mérséklik a vámtarifákat vagy akár el is törlik azokat"
– tette hozzá a szakértő. A következő tarifa határideje december 15., de még mindig nem biztos, hogy a két fél megállapodásra jut-e addig. Ha nem sikerül megegyezni, úgy további kínai exporttermékekre vetnek ki illetéket.
Mivel a világ két legnagyobb gazdasága között 2018 elején kezdődött a kereskedelem háborút, mára már
Ázsiában is csökkenő gazdasági lendület látszik,
azonban a kereskedelem nem az egyetlen tényező, ami hozzájárul a globális gazdaság lassulásához.
Ebben az időszakban a központi bankok „elkezdték visszafogni az ösztönzőket, és aktívan elindult a vagyonmérleg összehúzása" – tette hozzá Zuercher. 2019 végén a központi bankok világszerte visszatértek a kamatlábak csökkentéséhez, ami pozitív hatással lesz a világgazdaságra.