György László tájékoztatása szerint az Mmp második jelentkezési körében is
a kedvező növekedési kilátásokkal rendelkező, legfeljebb közepes méretű cégeket várják.
Olyanokat, amelyek nemzetközi nagyvállalattá fejlődve is kötődnének az országhoz, és a magyar munkavállalókra alapozva járulnának hozzá a térség felvirágoztatásához. Külföldi tapasztalatok is bizonyítják, hogy a tőkének a multinacionális cégek korszakában is lehet nemzeti kötődése, miképp az is nyilvánvaló, hogy
családi vállalkozások is kijuthatnak a nemzetközi piacokra.
A korábbi pályázókhoz hasonlóan az új jelentkezők is egyedi igényekre szabott segítséget kaphatnak az Mmp későbbi szakaszaiban, hogy versenyképes saját termékeket és szolgáltatásokat fejleszthessenek. Támogatják továbbá a továbbjutó cégek márkaépítését, szervezetfejlesztését és exporttevékenységét is. Az ITM államtitkára arra számít, hogy a program legfeljebb 5 éven belül több magyar céget is hozzásegíthet a jelentős mértékű nemzetközi terjeszkedéshez.
A vállalati technológiafejlesztéshez az állam más pályázatokat is kínál, a jelentkezőket a költségvetési források mellett uniós támogatások is segítik.
Utóbbiak közül kiemelhető a mikro- és kisvállalkozások technológiai fejlesztéseit segítő, valamint az energiahatékonysági iparban érdekelt cégek támogatása. A kormány emellett a beszállítófejlesztési programra évi 3 milliárd forintot, az Irinyi terv iparstratégiai támogatásaira évi 2,5 milliárd forintot biztosít.
A rendezvényen a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) export növeléséért felelős helyettes államtitkára méltatta az Mmp célkitűzéseit. Joó István elismerően említette, hogy évek óta sorra dőlnek meg a magyar kiviteli rekordok, de úgy látja, hogy az exporton belül tovább kell emelni mind a kkv-k, mind az EU-n kívüli piacokra irányuló termelés arányát.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium kidolgozta a Nemzeti tőkekifektetési programot is, amely földrajzi korlátozás nélkül támogatná magyar vállalkozások tőkekifektetéseit. A nemrég indult nyugat-balkáni befektetési támogatás keretösszegét a pályázatok sokszorosan túllépték, és jelentős érdeklődés övezte az exportfejlesztési pályázatot is, ezért néhány hónapon belül megjelenhet a folytatása.
A 2019-ben kezdődött Mmp idei folytatásához várhatóan 10-12 milliárd forintos támogatást biztosít a kormány.
A program 2020-ban körülbelül 50 új vállalkozást fogadhat be.