A Zoom lépésére azért volt szükség, mert az utóbbi hónapokban a szakértők több biztonsági rést is találtak a platformon, például olyanok is csatlakozhattak a beszélgetésbe, akiket nem hívtak meg, A különböző szervezetek már egy ideje támadják a Zoom-ot, mivel az alkalmazás ingyenes verziójában nem szolgáltattak kellő adatvédelmet a felhasználóknak.
A Zoom vezérigazgatója Eric Yuan szerint erre azért volt szükség, hogy továbbra is szorosan együtt tudjanak dolgozni az FBI-jal és a rendőrséggel, amennyiben vizsgálatot kell elrendelni, vagy ha a platformot illegális célokra használja egy magánszemély vagy csoport.
Sokan viszont azzal érveltek, hogy az alapvető biztonsági funkciókat nem szabadna prémium fiókokhoz kötni, vagyis azoknak minden esetbe ingyenesnek kellene maradniuk.
A vállalat mostanra belátta, hogy valóban tenniük kell annak érdekében, hogy az ingyenes felhasználók adatai is a lehető legnagyobb biztonságba legyenek. Ehhez a Zoom kikérte nem csak a különböző civil szervezetek véleményét, hanem döntéshozókkal, felhasználókkal és kiberbiztonsági szakemberekkel is egyeztettek.
Ennek fényében a végpont-végpont közötti titkosítás júliustól elérhető lesz az ingyenes felhasználók számára is.
A Zoom a koronavírus-járvány alatt vállt igazán népszerűvé, mára pedig napi 300 millió aktív felhasználóval rendelkeznek, pedig tavaly decemberben ez a szám még csak 10 millió volt. A hihetetlen növekedésnek az ára viszont az volt, hogy a nagy kapkodásban egyre több biztonsági rés keletkezett a rendszeren, amelyeket a vállalat azóta is próbál kijavítani.