A globális cipőipar évente 700 millió tonna széndioxidot bocsát ki - közölte az Adidas, hivatkozva egy 2018-as jelentésre, amely a globális ruházati és cipőipar környezeti hatásait vizsgálta.
Egy pár, szintetikus anyagból készült futócipő környezeti lábnyoma 11,3 és 16,7 kg szén-dioxid között van, azaz ennyi káros melléktermék kerül a levegőbe a gyártás során.
A 2014-ben indult Allbirds azonban csak természetes anyagokkal dolgozik, így például eukaliptuszfa rosttal, merinó gyapjúval, újrahasznosított műanyag palackokkal és ricinusbab olajjal. A csomagolás 90 százalékban újrahasznosított kartonból készül.
Az Allbirds szerint termékeik átlagos lábnyoma 7,6 kg szén-dioxid-egyenérték,
figyelembe véve a cipő gyapjútartalmát, a benne felhasznált egyéb anyagokat, magát a gyártást, illetve a felhasználást is a cipő élettartamának végéig.
Az Adidas és az Allbirds a mostani együttműködésével azt szeretné elérni, hogy ez a szám nullára csökkenjen.
„Együtt vizsgáljuk a lehetőségeket, amelyek mindenre kiterjednek, a gyártástól és az ellátási lánctól kezdve a szállítási módokig, amivel a célunk a szén-dioxid-kibocsátás kiküszöbölése, és ezzel egy olyan cipő létrehozása, amely megfelel a legmagasabb szintű teljesítménynek" - kommentálta az Adidas az új partnerséget.
Noha a két társaság korábban versenytársnak is tekinthette egymást, az általuk közösen előállított új sportcipőn a jövőben mindkét cég logója rajta lesz.
"A fenntarthatóság szempontjából nem azt látjuk, hogy egymással versenyzünk, sokkal inkább azt, hogy a jövőért" - mondta az Allbirds társalapítója, Tim Brown. "Ha nem hajtunk végre gyors változásokat, akkor nem is nagyon lesz mit beszélni a jövőről."
James Carnes, az Adidas márkastratégiájának alelnöke hozzátette, hogy azt remélik, ez a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást eredményező együttműködés példát mutat majd más cégek számára is.
Forrás: Environmentalleader.com