Varga Mihály azt mondta, hogy
százmilliárd forint fejlesztési forrásra pályázhatnak a kis- és középvállalkozások.
Ennek oka, hogy a több mint kétszeres túljelentkezés miatt a kormány a duplájára,
100 milliárd forintra emelte az eredetileg országosan meghirdetett 50 milliárd forintos keretösszeget
a vállalkozások technológiai megújítását segítő két program pályázatán.
A tárcavezető kiemelte, hogy a kormány célja a járvány elleni védekezés új szakaszában, hogy
a gazdaság újraindítását Magyarország olyan sikerrel tegye, ahogyan a veszélyhelyzetet kezelte.
Varga Mihály azt is mondta, hogy egyszerűsített eljárással megszülettek az első támogatói döntések a május végén meghirdetett VEKOP pályázatán.
Az első nyertesek közül három vállalkozás támogatási szerződését írták alá kedden a Pénzügyminisztériumban a Dunai Kikötő Kft., a Logipack Packaging Kft., és a Karzol-Trans Kft. vezetőivel.
A kormány eddigi intézkedései tükrözik az elkötelezettséget a magyar vállalkozások fejlesztései iránt, a számukra kedvező gazdasági és fejlesztési környezet kialakítása érdekében tesszük a dolgunkat - mondta Varga Mihály.
Úgy vélte, a gazdaságpolitika azért eredményes, mert találkozik a gazdasági szereplők igényeivel, amit számos tény igazol vissza.
Példaként említette, hogy négyezer milliárd forintnyi beruházás van folyamatban. Magyarország a járvány utáni időszakban is vonzó termelési és befektetési célpont marad
- hangsúlyozta.
A miniszter szerint a gazdaságban már látszanak az újraindulás jelei, a gazdaság szerkezete kiegyensúlyozottá válik, amint a költségvetési politika is kiegyensúlyozott. Ezt a nemzetközi hitelminősítők előrejelzései is visszaigazolják.
Jelenleg a világ gazdaságaiban vitatott az újraindítás kérdése, amit Magyarország a saját és az uniós források együttes felhasználásával valósít meg
- mondta Varga Mihály.