A tőzsdét üzemeltető Japan Exchange Group közölte, hogy a kereskedési adatokat továbbító egyik rendszert valószínűleg hardverhiba bénította meg, nem számítógépes kalózkodás okozta a problémát.
A kereskedést helyi idő szerint csütörtök délelőtt 8 óra 35 perckor állították le Tokióban.
A Szapporo, Nagoja és Fukuoka városokban működő értéktőzsdék működését is fel kellett függeszteni, mivel azok is a tokiói tőzsde kereskedési rendszerét használják. A tokiói árutőzsdét és az oszakai határidős értéktőzsdét viszont nem érinti a súlyos technikai hiba, lévén más kereskedési rendszerrel működnek.
Egyelőre nem tudni, hogy mikor indulhat újra a kereskedés. A tokiói tőzsde kereskedési rendszerének fejlesztője, a Fujitsu japán technológiai nagyvállalat annyit közölt, hogy dolgoznak a hiba elhárításán, de nem volt hajlandó részleteket és a meghibásodás okát elárulni.
New York és Sanghaj után a tokiói a világ harmadik legnagyobb értéktőzsdéje, amelyen mintegy 3700 vállalat részvényei forognak. A vállalatok piaci tőkeértéke együttesen hatezer milliárd dollár körül mozog.
A tokiói tőzsdén voltak technikai problémák a múltban, és hírhedten lassú volt a kereskedési rendszere, de azóta, hogy 2010-ben új rendszert állítottak üzembe, jóval kevesebb technikai probléma fordult elő. Szoftverhiba miatt 2005 novemberében nagyjából három órára függesztették fel a kereskedést minden részvénnyel, 2018-ban pedig a tőzsdét és az értékpapírkereskedő cégeket összekötő kereskedelmi rendszer négy vonalából egy megbénult, mert egy brókercégtől hatalmas mennyiségű adat zúdult rá rutin rendszerellenőrzés során.