Hangsúlyozta, a magyar vállalkozás Ózdon a területről kivonuló külföldi vállalat helyét veszi át kormányzati támogatással, a svájci tulajdonú ABB februárban jelentette be, hogy megszünteti ózdi gazdasági tevékenységét, bezárja az ottani gyárát, és elbocsátja több mint 900 munkavállalóját.
A Wellis megvette az ABB otthagyott ózdi telepét, a 29 ezer négyzetméternyi gyárterületre új gépeket visz, emellett 20 ezer négyzetméteres logisztikai központot épít, a beruházással a medencegyártásban a világ egyik legnagyobb kapacitását hozza létre - tette hozzá.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar tulajdonú Wellis magyar fejlesztéssel,
magyar termékeket állít elő Magyarországon, a társaság mára Európa legnagyobb jakuzzi gyártójává vált, és ott van a világ öt legnagyobb medencét gyártó vállalatai között.
Szijjártó Péter kiemelte, az elmúlt tíz év erőfeszítései révén a magyar gazdaság életerőssé vált, és olyan magyar tulajdonú vállalkozások jöttek létre, amelyek képesek a kivonuló külföldi kapacitások ellensúlyozására.
A külgazdasági és külügyminiszter szólt arról is, hogy a koronavírus idején érdemes beruházni, a most befektetők, fejlesztők hosszú távon versenyelőnyre tehetnek szert a piacon, amelyből a nemzetgazdaság profitálhat. Cél, hogy az ország, a magyar vállalatok az új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozzanak - jelentette ki.
Czafik Zsolt, a Wellis Magyarország Zrt. vezérigazgatója elmondta, vállalatuk 2003-ban alakult, 2010 óta gyártanak masszázsmedencét, 2020-ra Európa vezető masszázsmedence gyártójává váltak. Dabasi telephelyükön 600 munkavállalót foglalkoztatnak. Az európai sikerek mellett tavaly megjelentek az Egyesült Államok piacán is, Miamiban és New Yorkban raktárbázist nyitottak, a keleti parton 50 kereskedés értékesíti a Wellis masszázsmedencéit.
Riz Gábor (Fidesz), az ózdi térség országgyűlési képviselője elmondta, a Wellis beruházása a térségben élő családok számára biztosít munkát, a város azon dolgozik, hogy segítsék további cégek letelepedését a városban.