A kínai játékosok háromnegyede kisebb lélekszámú városokban él, ahol kevesebb olyan szórakozási lehetőség van, mint a nagyobb településeken, így az emberek alacsony költségű kikapcsolódási formák felé fordulnak. A videojátékok előretöréséhez hozzájárult továbbá a szélessávú internet elterjedése és az egyre olcsóbban hozzáférhető Androidos telefonok.
A felmérés kitér továbbá arra, hogy a kisebb helyeken élő játékosok szokásai élesen eltérnek a nagyobb városokban élőkétől. Ezek a játékosok előnyben részesítik az ingyenes játékokat, nem igazán vásárolnak az alkalmazásokon belül kiegészítőket és nem okoz nekik problémát, ha reklámot kell játék közben nézni. A nagy lélekszámú városokban élők szívesebben fizetnek akár magasabb összeget is egy játékért annak érdekében, hogy a játékélmény jobb legyen. Így a kínai videojáték piac kettészakadni látszik.
Az 1,4 milliárd lakosú Kínában a kisebb városok népessége is kb 1 millió fő körül alakul. Így bár a kisebb lélekszámú településeken egyénenként kevesebbet költenek, összességében így is az országos bevétel 70 százaléka ezekről a területekről származik.
A videojáték piac nagyságát jól mutatja, hogy szektoron kívüli szereplők is komoly versenytársat látnak benne, a Netflix streaming szolgáltató például jobban aggódik a Fortnite térnyerése, amely jelenleg az egyik legnépszerűbb videojáték, mint a saját iparági konkurenciája miatt.