Így vásárolnak idén a szülők játékokat karácsonyra

sátor Gyerekjátékok házilag - így készíts gyorsan és olcsón meglepetést!
Vágólapra másolva!
Érkezik a játékpiac legerősebb időszaka az évben: a karácsonyhoz kapcsolódó vásárlások az éves forgalom közel felét adják a Regio Játék adatai szerint. A vállalat becslése alapján idén az online átlagos kosárérték 11.000, míg az áruházi 8800 forint lesz. Friss felmérésükből többek között az is kiderül, hogy idén a szülők kreatív- vagy társasjátékot, továbbá Legót vásárolnak legszívesebben gyermeküknek.
Vágólapra másolva!

A cég 1500 fős mintán végzett friss kutatása alapján idén a szülők 40 százaléka 5000-10.000 forint között, 50 százaléka 10.000 forint felett költ egy gyermek karácsonyi ajándékára. A korábbi évek tapasztalatai alapján a magyar játékpiac csaknem fele az év végi időszakban realizálódik, ami 2020-ban 25-27 milliárd forintos forgalmat jelenthet.

– mondta el Gyaraki Dávid, a Regio Játék marketingvezetője. Felmérésük alapján idén jellemzően 2-3 különböző meglepetést találnak a gyermekek a fa alatt, a legnépszerűbb játékkategóriák pedig a kreatív, fejlesztő játékok, a társasjátékok és az örök klasszikus Legók lesznek.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

A kutatásban részt vevő szülők többsége októberben (22 százalék) és novemberben (55 százalék) kezdi a karácsonyi ajándékok beszerzését, decemberben mindössze 12,5 százalékuk, az utolsó pillanatban pedig 2 százalékuk vásárol meglepetéseket. Az előző évek tendenciáját követve tovább növekszik az online vásárlások, valamint a mobilról érkező tranzakciók száma is, mindkét mutató esetében idén dupla akkora változást mérnek a cégnél 2019 azonos időszakához képest.

Jó tanácsok játékvásárláshoz

1. Elemes játékok: vegyük figyelembe, hogy a gyári csomagolásba általában próba elemeket tesz a gyártó, a vásárlás után érdemes tartósabb elemre cserélni. Amikor megvettük az elemes játékot, figyeljünk rá, hogy a csavarral rögzített elemtartó doboz csavarja ne lazuljon
ki, időnként húzzuk meg!
2. Társasjátékok: a gyártói ajánlást az életkorra vonatkozóan vegyük figyelembe, hiba lehet, hogy a kicsi testvér is odaül társasozni, és elkapja a kisméretű dobókockát vagy bábot, ami fulladásveszélyt jelenthet. A csomagoláson jelölik a 0-3 éves korig szóló tiltást, vagyis ha a játék 3 éves kor alatti gyereknek nem való.
3. Funkcionális játékok (például hintaló, gyerekhinta): játék közben a szülő semmiképpen ne távolodjon el karnyújtásnyinál nagyobb távolságra gyermekétől!
4. Játék babakocsik: igaz, hogy a játék babakocsi sokszor élethű másolata a valódi babakocsiknak, mégsem lehet bele kisállatot vagy kisgyermeket tenni, mert teherbírása nem megfelelő, és sérülés keletkezhet.
5. Kreatív készletek: a termék doboza jelzi a termék tartalmát, így a szülő meg tudja ítélni a kreatív készlet nehézségi fokát. Bár a játéküzletek által forgalmazott gyurmákra és festékekre igaz, hogy nem tartalmaznak az egészségre ártalmas anyagot, ettől függetlenül ügyeljünk rá, hogy szembe, szájba ne kerüljenek, mert nem alkalmasak étkezési célra.
6. Hintaló: a gyermek lábának le kell érni róla a biztonságos használathoz. Ha nem ér le a lába, és túlhajtja a gyermek a hintalovat, leborulhat róla. Figyeljünk, hogy az éles sarkoktól távol legyen a játék! A vásárlás során a szülő mérje fel a helyes nyeregmagasságot!
7. Puzzle: vásárlása 2 éves kortól jellemző, akkor még nagyobb darabokkal, amely a kicsik szín- és formavilágának megfelel. A nagyobb gyermekeknek nagyobb darabszámú és kis darabokból álló kirakós vásárolható már. Itt is figyeljük a gyártó korcsoport ajánlását, mert magáról a képről nem állapítható meg mindig a puzzle nehézségi foka.

A felmérésben közreműködők 67 százaléka nyilatkozott úgy, hogy az interneten keresztül fog ajándékot vásárolni, szerintük ilyen módon könnyen összehasonlíthatók az árak, egyszerűbb a folyamat, és a vírushelyzet miatt biztonságosabb is.

Minden második válaszadó követi az online elérhető promóciókat, mint például egy ingyenes házhozszállítás akciót vagy a Black Friday kedvezményeket,

Ezek pedig mind a digitális térbe terelik a vásárlókat.

– mondta el Gyaraki Dávid.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!