A koncepció egy hagyományos repülőtér elrendezését tükrözi - azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy kapuinál nem hagyományos repülőgépek, hanem űrrepülők kötnének ki. A mesterséges szigetet a szárazfölddel egy többsávos út kötné össze.
A tervezők hatalmas napelemes borítást terveztek az épületkomplexum fölé, melyet teraszok, szabadtéri kertek vagy akár termőföldek szakítanak meg sziget-jelleggel - írja a tervezést végző Noiz Architects cég.
Két torony emelkedik ki a napelemes borításból, amely a forgalomirányítást végzi, egyfajta modern világítótoronyként, hogy az űrkikötő messziről felismerhető legyen.
Az alábbi képre kattintva galériában tekintheti meg a Tokiói-öbölbe álmodott csodálatos látványterveket!
A tervek szerint, a felső szinten az utasok követhetik a különböző űrrepülők fel- és leszállását, amelyek egy kétórás, mini-űrutazásra viszik az utasokat. Emellett a létesítmény az űrkutatást és az egyéb üzleti tevékenységet is támogatná, sőt, az utasok szórakozhatnak is, megszállhatnak szállodában, meglátogathatják a mesterséges sziget művészeti múzeumát, de edzőteremben, akvarisztikai élményparkban, vagy akár egy filmszínházban is eltölthetik idejüket.
A Spaceport Japan azonban egyelőre nem több egy gyönyörű számítógépes grafikánál.
Az SPJ mindenesetre reméli, hogy a koncepciót a lehető leghamarabb a valóságban is szolgálhatja az ország űriparának bővítését. Az űrkikötő terve ugyanis korántsem öncélú: azzal Japán arra készül, hogy meghatározó szereplője lehessen az egyre nagyobbra növő űriparágnak.
A mostani kalkulációk szerint, a szektor teljesítménye már eléri az évi 4000 milliárd jent (1 jen kb. 3 forint), de a következő három évtizedben legalább 10.000 milliárd jenre növekszik majd.
Forrás: Futurism.com