A Hanson Robotics vállalatának a híres Sophia nevű robot 2016-os bemutatása óta új jövőképe van. A cég azt tervezi, hogy a 2021-es év végére elkezdi modelljei sorozatgyártását. Ezek olyan modellek, amelyek segíthetnek majd a tulajdonosoknak a kommunikációban, terápiás alkalmazásokban, és számos nehéz helyzetben.
Ahogy az Origo korábban beszámolt róla, Sophia volt az első robot a világon, aki igazi állampolgárságot kapott, mégpedig Szaúd-Arábiában. A Hanson Robotics tervezésű robot akkor egy kisebb beszédet is tartott, hogy bemutassa, mennyire képes emberien kifejezni magát.
A koronavírus járvány hatására a világon egyre több automatizálásra lesz szükség, hogy az embereket biztonságban lehessen tartani."
- mondta David Hanson, a robotikai vállalat alapítója és vezérigazgatója. Hozzátette, hogy szerinte a járványhelyzetben a robotok nem csak egészségügyben tudnak segítséget nyújtani, hanem a kereskedelmet, és a légitársaságokat is támogathatják.
A Hanson 2021-ben több ezer robotot szeretne eladni, amelyek lehetnek kisebb, illetve nagyobb méretű gépek is. Továbbá idén dobná piacra az egészségügyi szektorra fejlesztett Grace nevű modelljét is.
Egy robotika professzor, Johan Hoorn szerint,
a világjárvány felgyorsíthatja az emberek és a robotok közötti kapcsolat megteremtésének folyamatát, hiába jár a technológia még gyerekcipőben.
Fontos megemlíteni, hogy más szereplők is jelen vannak az iparban. A SoftBank Robotics Pepper nevű robotjának a feladata, hogy felderítse azokat az embereket, akik nem viselnek maszkot. Mindemellett Kínában a CloudMinds robotikai cég segített egy olyan kórháznak a felállításában Vuhanban, amit robotok működtettek.
A robotok használata a járványt megelőző időkben is jelentősen növekedett. A Nemzetközi Robotikai Szövetség jelentése szerint 2018 és 2019 között a professzionális szolgáltatást nyújtó robotok értékesítése világszerte 32 százalékkal ugrott meg, elérve a 11,2 milliárd dolláros összértéket.