Március 8-i indulása óta összesen 3,5 milliárd forint értékben vették igénybe a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt (GINOP-9.1.1-21) a Magyar Bankholding tagbankjaiban. A kérelmek mintegy kétharmadát a Magyar Bankholding MFB Pontjain nyújtották be: a Takarékbank több mint 270, az MKB Bank közel 70, a Budapest Bank fiókjai pedig több mint 60 hiteligénylést fogadott az elmúlt másfél hét során. A vállalkozások eddig átlagosan mintegy 8,5 millió forintot igényeltek.
Az 1-10 millió forint közötti kamatmentes kölcsönt a koronavírus-járvány gazdasági hatásaival leginkább érintett ágazatokban működő mikro-, kis- és középvállalkozások mellett egyesületek, egyéni vállalkozók és KATA-s cégek is igényelhetik az újrakezdéshez.
A hitel felvételére több mint ötven tevékenységi kör jogosult, a vendéglátástól és a szálláshely-szolgáltatástól kezdve a nem alapvető cikkeket árusító kereskedőkön át az előadóművészekig és a szórakoztatóiparig. Fontos tudni, hogy csak a vállalkozás főtevékenysége után lehet igényt benyújtani, a felvett összeg pedig nem haladhatja meg a vállalkozás 2019-es árbevételét.
A gyorskölcsön a bér-, járulék-, rezsi- és működési költségek fedezésére, illetve a nyitáshoz szükséges készletek finanszírozására fordítható.
A hitelt legfeljebb tízéves futamidővel és hároméves törlesztési türelmi idő mellett igényelhetik a vállalkozások, a hitelszerződés megkötését követően százszázalékos előleg folyósításával. A költségekkel a folyósítást követő másfél éven belül kell elszámolni.
A nagy érdeklődést az első napok igénylései is mutatják.
A várakozások alapján több ezer cég összesen több tízmilliárd forint értékben igényelheti a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsönt a három bank országszerte 474 helyszínen megtalálható MFB Pontján.
A Magyar Bankholding tagbankjai élen járnak az MFB Pontokon elérhető termékek közvetítésében, azonban más támogatott konstrukciókból is bankpiaci részesedésüket meghaladó mértékben folyósítottak, ezért felkészültek a rohamra; amennyiben szükséges, a tagbankok a gyors feldolgozás érdekében a kollégák átcsoportosításával is készülnek - írja a Magyar Bankholding közleményében.