Az országban jelenlévő hiperinfláció miatt még az 1 millió boliváros címlet is körülbelül 50 centet fog érni. Múlt hét pénteken
1 amerikai dollárt 1,889 millió bolivárra váltottak.
Venezuelában az infláció tavaly a 3 ezer százalékot is elérte.
A gyors leértékelődés miatt a bolivár helyébe az amerikai dollár lép, az árakat is többnyire már dollárban fejezik ki, a tranzakció kétharmada devizában történik.
Egy elemző szerint az új bankjegyek tulajdonképpen csak a tömegközlekedés használatára jók, mivel ez azon kevés szolgáltatás egyike, ami a papír alapú bolivárra támaszkodik.
Venezuela egykor Latin-Amerika vezető olajkitermelője volt, és a világ egyik meghatározó olajpiaci nagyhatalma. Mára azonban az évszázad legnagyobb gazdasági válsága sújtja az országot. Emiatt az elmúlt években több mint ötmillió ember menekült el az országból.
Az ország gazdasági válsága több okra vezethető vissza, azonban mind közül a legfontosabb a túlzott függés az olajexporttól. Az exportbevételek nagyjából 80 százalékát, míg a teljes GDP majdnem harmadát az olaj adta. A venezuelai kormányzat nem volt képes diverzifikálni az ország gazdaságát, azaz több lábra állítani azt.
Hugo Chávez 2013-as halála után azonban az ország új vezetője, Nicolas Maduro szembe kellett hogy nézzen az olajár összeomlásával (2014 második felében), ahogy Szaúd-Arábia felpörgette a kitermelését, hogy növelje a piaci részesedését, alacsonyan tartva a szén-hidrogén árát. Mindez pedig újabb gazdasági összeomláshoz vezetett Venezuelában.