Bemutatták az ország első 5G-s ipari hálózatát

technológiai szektor, eladások, rendezvények zuhanás
Bebizonyosodott, hogy az 5G megkerülhetetlen lesz a jövőben.
Vágólapra másolva!
Fél éves tesztidőszak után élesben működik az ország első élő ipari 5G magánhálózata a Foxconn komáromi gyárában a Vodafone hálózatán az Ericsson eszközeivel - jelentették be csütörtökön az üzemben tartott sajtótájékoztatón.
Vágólapra másolva!

Tálos Péter, a Foxconn alelnöke elmondta, az üzemben az 5G-s hálózat alkalmazásával kábelek nélkül végzik el a szervertornyok és a PC-k kiszállítás előtti, terheléses tesztjét, valamint az 5G támogatja a kiterjesztett valóságot használó szemüveges alkalmazásokat.

Dobó Mátyás, a Vodafone Magyarország vállalati szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyettese emlékeztetett arra, hogy elsőként Magyarországon másfél éve tették lehetővé az 5G kereskedelmi felhasználását és szintén elsők az ipari felhasználásban. Hozzátette, hogy a társaság folyamatosan keresi azokat a termékeket és szolgáltatásokat, melyek a vállalkozások digitalizációját, hatékonyságuk és versenyképességük növelését szolgálják.

Rádi Szabolcs, az Ericsson Magyarország kiemelt ügyfél igazgatója elmondta:

Illusztráció Forrás: Origo

Vári Péter, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság főigazgató-helyettese kijelentette, az egész magyar hírközlési ágazat érdeke, hogy az 5G-fejlesztések minél több területen a mindennapok részeivé váljanak, hiszen az újgenerációs hálózatok a fenntarthatóságot, növekedést, hatékonyságot szolgálják.

Tálos Péter alelnök elmondta az MTI-nek:

A Foxconn gyára ötmilliárd forintos bővítés előtt áll, mellyel két ütemben 6500, illetve 11 ezer négyzetméteres raktárbázist hoznak létre, mellyel öt egységre bővül a Foxconn komáromi telephelye.

A tajvani tulajdonú Foxconn komáromi gyárában többek között mobil bázisállomásokat és felhőszolgáltatáshoz használható berendezéseket gyártanak a világ vezető márkáinak és szolgáltatóinak. Mindemellett a komáromi üzemben 550 főt foglalkoztatnak, a társaság árbevétele 2019-ben 450, 2020-ban 550 milliárd forint volt, a termékek túlnyomó részét exportálták.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!