György László előadásában arról beszélt, hogy a mostani válságot követő programokkal több vállalkozást tudnak elérni, mint az elmúlt 30 év fejlesztési programjaival.
Megújult a vállalkozás-fejlesztés eszköztára, ennek köszönhetően a következő másfél évben annyi társaságnak tudnak segíteni, amennyit a fejlesztéspolitika az elmúlt 30 évben elért"
- mondta.
Az államtitkár kiemelte: a támogatási programok megalkotása előtt megkérdezték a hazai mikro- és kisvállalkozásokat igényeikről. Ezek mentén három fő szempont körvonalazódott a szektor szereplőinél a programokkal kapcsolatban:
György László kifejtette: úgy hozták létre a támogatási programokat, hogy ezeknek a szempontoknak eleget tudjanak tenni. Elmondta, hogy lényegesen csökkent a pályázatok elbírálásának átfutási ideje, 45-60 napra. A likviditás biztosításában pedig nagy szerep jut annak, hogy a támogatás intenzitása akár 100 százalékos is lehet, ahol pedig önerő szükséges, úgy a Széchenyi Kártyára épülő konstrukcióval az is megoldhatóvá válik. A harmadik szempont kapcsán elmondta: a vállalkozásoknak nagyon fontos, hogy előre tudjanak tervezni, ezt szintén hangsúlyosan érvényesítették a támogatási programban.
Kiemelte:
587 milliárd forint áll a vállalkozások számára rendelkezésre az újraindításhoz, és még a héten megnyílik az első pályázati kör 100 milliárd forint értékben.
Beszélt arról is, hogy a VALI nevű portál segítségével mintegy 500 ezer társas vállalkozást tudnak személyre szabottan támogatni. Az államtitkár bemutatta, hogy a portál használata igen egyszerű, gyors regisztrációt követően elérhető a vállalkozások számára.
A minisztérium szolgáltatásokkal is segíti a vállalkozásokat abban, hogy a forrásokat a leghatékonyabban költhessék el, azokból minél többet a jövő technológiáira fordítsanak.
Csak így lehet megőrizni a munkahelyeket és újakat teremteni azok mellé, illetve növelni a béreket
- mondta.
György László beszélt arról is: öt éven belül menthetetlenül lemarad az a vállalkozás, amely nem fektet digitalizációba és a jövő technológiáiba. Ugyanakkor hangsúlyozta: a vállalkozások arra kíváncsiak, hogyan működik ez a gyakorlatban, az ebbe való betekintésben pedig partnerek tudnak tenni.
2010 óta patrióta magyar gazdaságpolitikát folytatunk"
- emelte ki előadása végén az államtitkár, jelezve, hogy a kormány minden olyan vállalkozást segít, amely Magyarországot otthonának tekinti.