A tervezett okoseszközök sokkal kisebbek lesznek a hagyományos hemodialízishez használt berendezéseknél, így akár magukkal is vihetik a páciensek azokat.
A statisztikák szerint az Egyesült Államokban körülbelül minden hetedik embernek van valamilyen krónikus vesebetegsége. Idővel ez akár veseelégtelenséghez is vezethet, amit súlyos esetben csak dialízissel vagy transzplantációval lehet orvosolni.
Habár a technológia még nem piackész, de a sikeres állatkísérletek arra utalnak, hogy a Qidni mobil dialízis gépe igen ígéretes találmány. Morteza Ahmadi, a Qidni Labs alapítója és vezérigazgatója elmondta:
Az adatok alapján az eszköz használata akár felválthatná a napi dialízist is.
A csapat 2022-ben tervezi megkezdeni az emberi kísérleteket, a cél 2023-ra az FDA (az amerikai Élelmiszer- és gyógyszerfelügyelet) jóváhagyása.
A Qidni jelenlegi terméke nem mesterséges vese, sokkal inkább egy kis méretű és kis vízigényű mobil vértisztító készülék,
amely hasonlóan a hemodialízis-kezeléshez a vért tisztítja meg a felesleges, illetve méreganyagoktól.
Míg egy heti dialízis során egy átlagember esetében körülbelül 300-600 liter vizet alkalmaznak azért, hogy elősegítsék a méreganyagok kimosódását a vérből, addig
az új találmány csupán egy csésze vizet használ fel kezelésenként.
A várakozások szerint az innováció elsősorban a kórházi dialízist váltaná fel, így egyszerűsödhetne és akár otthon is elvégezhető lenne a folyamat.