A világ legnagyobb gyorsétteremlánca közölte, hogy a kibertámadók csupán "kis számú" információkhoz fértek hozzá a dél-koreai és tajvani vásárlóikról.
A feltört és ellopott adatok e-mail címeket, szállítási címeket és telefonszámokat tartalmaztak,
de fizetési, bankkártya adatokat szerencsére nem.
A cég szóvivője elmondta, hogy lépéseket tesznek "a szabályozó hatóságok és az ezekben a fájlokban szereplő ügyfelek értesítésére".
A jogsértés részleteit, amelyekről először a Wall Street Journal számolt be, egy külső vizsgálat során tárták fel, miután illetéktelen tevékenységet észleltek a vállalat hálózatán.
A vállalat szóvivője szerint a problémát azért sikerült gyorsan azonosítani és felgöngyölíteni, mert nemrég jelentős összeget fektettek a kiberbiztonságba.
"Ezek az eszközök lehetővé tették számunkra, hogy gyorsan azonosítsuk és megfékezzük a hálózatunkon a közelmúltban végzett jogosulatlan tevékenységet. Alapos vizsgálatot folytattunk, és tapasztalt harmadik felekkel dolgoztunk együtt a vizsgálat támogatására" - közölte a vállalat.
Az éttermek működését Fortuna hathatós közreműködése révén nem érintette a hackertámadás.
A gyorséttermi cég szerint azonban
a szélhámosok az alkalmazottak személyes adataihoz is hozzáfértek
- bár azt nem közölte, hogy mely országokban.
A McDonald's a jövőben a vizsgálat megállapításait, valamint a biztonsági erőforrások hozzájárulását felhasználva meghatározza, hogyan lehet tovább javítani a meglévő biztonsági intézkedéseinket."
Ez a legutóbbi nagyvállalat, amely az elmúlt hetekben kibertámadók célpontjává vált. Az Electronic Arts (EA) játékkiadó a minap közölte, hogy hackerek értékes információkat loptak el, köztük olyan játékok forráskódját, mint a FIFA 21.
A Colonial Pipeline vezérigazgatója a héten azt is elmondta a szenátoroknak, hogy az a döntés, hogy májusban 4,4 millió dollár (1 milliárd 270 millió forint) váltságdíjat fizetett a cég a hackereknek Bitcoinban, karrierje "legnehezebb döntése" volt. A pénz nagy részét azóta az amerikai igazságügyi minisztérium visszaszerezte.