A Városliget fái között bújik meg a Magyar Zene Háza különleges épülete - galéria

Vágólapra másolva!
Izgalmas újdonságokkal folytatódik a Városliget történelmi léptékű megújítása 2021-ben is, hiszen ez év végére készül el a világ egyik legnagyobb izgalommal várt kortárs épülete, a rangos nemzetközi díjakkal elismert Magyar Zene Háza - áll a Liget Budapest Project közleményében.
Vágólapra másolva!

A Városliget különleges épületének tervezése során

a japán építész, Sou Fujimoto nagy hangsúlyt fektetett az épület és a park harmóniájára,

valamint az intézmény funkcionális összetettségére is.

Ennek megfelelően a Magyar Zene Háza hármas – kiállítási, előadó-művészeti, oktatási – feladata építészetileg is jól elválik: míg a koncert- és az előadóterem, valamint a szabadtéri színpad a városligeti park szintjén helyezkednek el, addig a kiállítóterek a föld alatt, az oktatási és kutatási helyiségek pedig az emeleten, a ház „lebegő kalapjában" találhatók.

Galériánkban mutatjuk a futurisztikus Magyar Zene Háza épületét! Kattintson a képre!

magyar zene háza
magyar zene háza
Magyar Zene Háza
magyar zene háza
magyar zene háza
magyar zene háza
magyar zene háza
magyar zene háza
magyar zene háza
magyar zene háza

A Magyar Zene Háza három fő funkciója – az interaktív kiállítás, a koncert és a zenepedagógia - három szinten kap helyet, amelyeket egy

14 tonnás, függesztett, mesterien kivitelezett csigalépcső

köt össze.

A világ leginnovatívabb építészének választott Sou Fujimoto egy modern, extravagáns házat álmodott meg a zenének, a végeredmény pedig egy könnyed, légies, nyitott és átjárható, harmonikus épület lesz, egyedülálló interaktív tartalommal.

A Magyar Zene Házáról készült rövid videó itt nézhető meg:

A Magyar Zene Háza különleges funkciókat ellátó rendhagyó zenei intézmény lesz, komplex zenei beavató helyként működik majd, amely a zene és a hangok világának számtalan élményét tárja a látogatók elé: interaktív zenetörténeti kiállítást, koncerteket, zenei kísérleteket, zenepedagógiai foglalkozásokat, a zene hallgatásának és kipróbálásának megannyi lehetőségét.

A Magyar Zene Háza különleges, lebegő formájú tetejét a hang rezgésének vizuális képéből, a hullámból kiindulva formálta meg a világhírű japán építész, Sou Fujimoto,

aki egy átlátszó épületet tervezett a liget fái közé. A játékos hullámzással vastagodó, majd elvékonyodó tetőzet végig a városligeti lombkoronaszint alatt marad, a ház harmonikusan beleolvad a természetbe.

Az építészeti bravúrnak számító tetőzetben szinte nincs két párhuzamos elem, nincs derékszög, a felületét közel 100 egyedi tervezésű nyílás töri át, melyek egy részén átbújnak a ligeti fák, más részük pedig arra szolgál, hogy bevezessék a fényt az épület belsejébe. Ez a zöld megoldás segíti a belső terek megvilágítását és a különleges atmoszféra megteremtését.

A világ egyik legfigyelemreméltóbb kortárs épületének tartott, rangos nemzetközi díjakkal elismert intézménye, a Magyar Zene Háza a Városliget történelmi léptékű megújítása keretében az év végére elkészül. Kihagyhatatlan látnivalója és kulturális tere lesz Budapestnek a komplex zenei beavató hely.

Hol van az extravagáns épület?

A Magyar Zene Háza a

Városligeti-tó mellett, a Vajdahunyad vára és a Műjégpálya épülete közelében épül,

a hajdan volt, évekig használaton kívüli lerobbant Hungexpo irodaházak helyén. A látogatók elől évtizedekig elzárt terület újranyitásával több ezer négyzetméter megújított zöldfelületet is visszakapnak a parkhasználók.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!