Dr. Jinsoo Cho, a szöuli Hanyang Egyetem professzora és a Koreai Repülési és Űrtudományi Társaság korábbi elnöke szerint
Észak-Korea minden bizonnyal célzottan időzítette a védelmi kiállítását erre a hétre, hogy magára vonzza a nemzetközi közönség figyelmét Dél-Korea fegyvereinek bemutatása előtt"
A Szöuli Nemzetközi Repülési és Védelmi Ipari Kiállítást (ADEX) 2009 óta kétévente rendezik meg, szemben a hirtelen bejelentett phenjanival.
Kattintson a képre, hogy lássa a galériát az Észak-Koreában az expón bemutatott fegyverekről!
Bár az hadikiállítások időzítése megegyezik, viszont a két Korea nagy valószínűséggel mégsem ugyanazokért a vevőkért versenyez.
Miközben az ADEX-re a szervezők 45 ország mintegy 300 katonai és védelmi tisztviselőjét várják, addig Kim Dzsongun rendezvényét inkább csak helyi tisztviselők, mintsem a nemzetközi delegációk látogatták.
Ez utóbbi nem is meglepő, tekintve, hogy a diktatórikus országban a koronavírus miatt még mindig zárva vannak a határok. A nukleáris programja miatt szankcionált latorállamot az ENSZ nemzetközi szakértői testülete többek között azzal is vádolja, hogy fegyvereket exportál és katonai együttműködést folytat olyan országokkal, mint Szíria és Mianmar.
A Kim Dzsongunt és családját ábrázoló festményekkel díszített észak-koreai show legalább annyira szól az ország vezetőjének bálványozásáról, mint az új fegyverek bemutatásáról.
A továbbfejlesztett ballisztikus rakéták mellett más típusú rakétákat, drónokat és kézi fegyvereket is kiállítottak a vélhetően demonstrációs céllal, és nem konkrét üzletszerzéssel megrendezett kiállításon.