Habár a rendelkezés szerint az év első napja munkaszünetnek minősül, ugyanakkor előírja, hogy amennyiben egy ünnepnap szombatra esik, akkor a piac az azt megelőző pénteken tart zárva, kivéve, „ha a szokásostól eltérő üzleti feltételek állnak fenn, mint amilyen a havi vagy éves elszámolási időszak vége". Mivel december 31. a hónap, a negyedév és egyben az év vége is, nem kérdés, hogy a fenti kritérium érvénybe lép.
Ez azt jelenti, hogy szilveszterkor, azaz pénteken nem lesz rövidített kereskedés, a következő hétfőn pedig nincs szabadnap.
A tőzsde már régen közzétette ünnepi menetrendjét, ám a szilveszter rovatot egy homályos lábjegyzet egészítette ki. Ezért fordulhat elő, hogy néhány piaci szereplő csak decemberben vette észre, hogy nem lesz ünneplés, és most kell módosítaniuk a terveket.
Nem nagy dolog, gondolják más szakmák képviselői, mi is sokat dolgozunk, és sokkal kevesebbet keresünk, mint a pénzügyi szektorbeliek. De a Wall Street számára a munkarend változása más következményeket is rejt: A Bloombergnek nyilatkozva több kereskedő is elmondta, hogy nem hagy nyitott vagy az új évre átmenő opciós vagy future pozíciót, mivel
január első hetének kereskedési volatilitását is növelheti a szokatlan helyzet.
Korábban is előfordult, hogy a Wall Street egy nappal többet dolgozott. 11 évvel ezelőtt, 2011-ben is szombatra esett az újév.
Jövőre azonban vigasztalódhatnak a NYSE kereskedői: június 20-án, hétfőn új szabadnapot adtak a naptárhoz. Ezen a napon mostantól a rabszolgaság megszüntét, az emancipáció napját, a magyarra nem lefordított Juneteenth-t ünneplik. Ez június 19-re esik, de az vasárnap, így lesz hétfőn kereskedési szünet.
Az is látszik ugyanakkor, hogy a home office az üzletkötők korábbi munkarendjét is felforgatta. Idén már a hálaadás időszakában is megfigyelhető volt, hogy a régebben unalmas, ünnep előtti vagy rövidített kereskedési napokon is magas forgalmat értek el, hiszen otthonról sok bróker szolgálta ki az ügyfeleit.